Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 27.05.2024 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena:

Wizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna w gminie Rychwał

Powiat Koniński, Rychwał 10.05.2023 23:27

Wizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna w gminie Rychwał

W poniedziałek 8 maja minister - członek Rady Ministrów, sekretarz Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniew Hoffmann odwiedził gminę Rychwał w powiecie konińskim, gdzie zapoznał się z realizowanymi na terenie gminy inwestycjami finansowanymi z rządowych programów. Ministrowi podczas wizyty towarzyszyła I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska.


- Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził i realizuje wiele programów, które realnie poprawiają sytuację Polaków we wszystkich zakątkach Polski. Bez względu na to, czy są to duże miasta czy mniejsze miejscowości, dbamy o zrównoważony rozwój całego państwa. Na zaproszenie Pana Burmistrza odwiedziłem gminę Rychwał. Była to znakomita okazja, aby zobaczyć jak przy wsparciu rządowych środków powstają nowe inwestycje wyczekiwane przez mieszkańców, takie jak budowa oczyszczalni, rozbudowa OSP, czy nowe drogi. Cieszę się, że jako Poseł tej ziemi mogę wspierać rozwój naszego regionu – mówił Minister Zbigniew Hoffmann.

Podczas wizyty Minister Zbigniew Hoffmann oraz Wicewojewoda Aneta Niestrawska odwiedzili publiczny żłobek "Jaś i Małgosia", który w gminie funkcjonuje od 2021 roku i powstał dzięki wsparciu rządowego programu Maluch Plus, a także spotkali się z pracownikami Centrum Usług Społecznych. Kolejnym punktem wizyty było otwarcie ulic: Piłkarskiej i Licealnej, finansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Polskiego Ładu (wartość tego zadania to 1,2 miliona złotych), a także spotkanie z Druhami Ochotniczej Straży Pożarnej (na modernizację siedziby OSP gmina pozyskała ponad 3,6 miliona złotych z rządowych środków). Ostatnim punktem wizyty Ministra Hoffmanna była wizytacja na placu budowy, gdzie powstaje oczyszczalnia ścieków – inwestycja finansowana z Polskiego Ładu.

- Bardzo dziękuję Panu Ministrowi, posłowi z Wielkopolski wschodniej, za wsparcie dla regionu konińskiego. Przypomnę, że I edycja programu Polski Ład – z którego korzysta także gmina Rychwał -  przyniosła całej Wielkopolsce blisko 2 mld złotych, a II edycja 2,7 miliarda złotych. To ogromne wsparcie, widoczne także we wschodniej części naszego województwa, która w II edycji tego programu otrzymała 724 miliona złotych – mówiła Wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Wizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)