Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski w ZST

Konin 29.03.2023 20:59

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski w ZST

Dnia 28 marca 2023 roku w Zespole Szkół Technicznych w Koninie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Złote nożyczki”. Tegorocznym tematem konkursu była „Panna Młoda XXII wieku”.


Zapewne każda Panna Młoda głowi się, jak spiąć włosy podczas najważniejszego dnia w jej życiu: zostawić je naturalnie czy może upleść warkocza? Decyzja o wyborze fryzury na ślub może być podyktowana obowiązującymi trendami w modzie ślubnej. Pomimo wielu inspiracji, które można znaleźć w Internecie, wybór odpowiednie fryzury ślubnej potrafi być wyzwaniem, a już na pewno wyzwaniem jest fryzura ślubna na miarę XXII wieku.

Adresatami konkursu byli uczniowie klas Technik usług fryzjerskich oraz Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie fryzjer. Wcześniej, każda ze szkół musiała przeprowadzić I etap szkolny celem, wyłonienia do udziału w konkursie międzyszkolnym.

Szkoły, które wzięły udział w konkursie to:

• Branżowa Szkoła I stopnia ZDZ w Warszawie - Centrum Kształcenia w Kutnie,
• Zespół Szkół Aktywności Zawodowej w Zduńskiej Woli,
• Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II,
• Zespół Szkół Technicznych w Koninie- gospodarz konkursu.

Na wykonanie zadania uczestnicy konkursu mieli 120 minut w czasie którego musieli uczesać własne modelki. Ocenie końcowej podlegała nie tylko zgodność fryzury z tematem, oryginalność i pomysłowość, ale również strój oraz makijaż.

W komisji sędziowskiej zasiadali:

• Katarzyna Piaskowska - Cech Rzemiosł Różnych w Koninie,
• Joanna Olczak - fryzjer i właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Joanna”,
• Magdalena Musiał - nauczyciel z Branżowej Szkoły I stopnia ZDZ w Warszawie, Centrum Kształcenia w Kutnie.

Dla uczestników to nie tylko rywalizacja, ale sprawdzian umiejętności praktycznych, a celem konkursu było wyłonienie najlepszych uczniów w zawodzie – młodych adeptów fryzjerstwa i przyszły stylistów fryzur. Wygrywał uczeń, który otrzymał największą liczbę punktów.

Wyniki VIII Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „ZŁOTE NOŻYCZKI”:

• 1 miejsce zajęła Patrycja Murakowska uczennica III klasy BS I stopnia ZDZ w Warszawie, Centrum Kształcenia w Kutnie.
• 2 miejsce zajął Kacper Mila uczeń III klasy Technikum usług fryzjerskich z Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej w Zduńskiej Woli.
• 3 miejsce zajął uczeń reprezentujący gospodarzy konkursu Dianer Ali uczeń III klasy BS I stopnia w Zespołu Szkół Technicznych w Koninie 

Wyróżnienie otrzymała:

• Alicja Szeluga uczennica III klasy Technikum usług fryzjerskich ze Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II.

Po zakończonym konkursie odbył się pokaz, podczas którego na specjalnie przygotowanym wybiegu modowym na holu głównym szkoły zaprezentowały się „Panny Młode XXII wieku”.

Organizatorem i koordynatorem konkursu była pani Aneta Nowak przy współpracy pani Beaty Goławskiej i pani Magdaleny Kurzyńskiej – nauczycielek przedmiotów zawodowych.

Sponsorami nagród dla laureatów konkursu była Rada Rodziców w ZST oraz Spółdzielnia Uczniowska „Włosomaniacy” działająca w ZST.

Konkurs w Zespole Szkół Technicznych


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)