Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 29.02.2024 r. Imieniny: Lecha, Lutomira

Ocena:

Nabór wniosków dla spółek wodnych z Wielkopolski

Wielkopolska 03.02.2023 16:21

Nabór wniosków dla spółek wodnych z Wielkopolski

Ogłoszony został nabór wniosków dla Spółek Wodnych na działania bieżącego utrzymania wód i urządzeń wodnych w 2023 roku. Zwiększona została łączna kwota przeznaczona na ten cel z budżetu województwa Wielkopolskiego do 2,5 miliona złotych, natomiast nabór wniosków trwa do 30 kwietnia.
Spółki Wodne z Wielkopolski mogą kolejny raz liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W 2023 roku spółki mogą ubiegać się o wsparcie niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa oraz funkcjonalności infrastruktury wodnej. Pozyskane środki pozwolą im na przeprowadzenie niezbędnych prac polegających na regularnej konserwacji i modernizacji wód, urządzeń wodnych i melioracyjnych, które są podstawową metodą zapobiegania lub ograniczenia zjawisk suszy i nadmiernych opadów.

- Kolejna edycja wsparcia dla Spółek Wodnych z terenu Wielkopolski to kontynuacja wieloletniego wsparcia i systematycznego dbania o urządzenia i infrastrukturę wodną w naszym Regionie. Widząc ogromne potrzeby spółek w zakresie konserwacji urządzeń wodnych zwiększona została pula środków na ten cel do 2,5 mln zł. Dodatkowe środki to większe możliwości operacyjne spółek, które nieustannie poprawiają i regulują stosunki wodne na wielu terenach. Ze wsparcia co roku korzysta około 130 Spółek Wodnych z naszego regionu. – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Realizowane od 2009 roku wsparcie dla Spółek Wodnych z terenu Wielkopolski cieszy się dużym zainteresowaniem, a przeznaczone środki na ten cel zostają wykorzystane w całości. Spółki mogą wnioskować o wsparcie finansowe zadań polegających na bieżącym utrzymaniu wód i urządzeń wodnych, do których zalicza się odmulanie rowów, wykaszanie i usuwanie porostów ze skarp i dna rowów, karczowanie i wycinanie drzew i zakrzaczeń ze skarp oraz dna rowów, czyszczenie i naprawę budowli na rowach, naprawę skarp rowów, utrzymanie lub naprawę urządzeń melioracji wodnych, prace drenarskie oraz budowę, odbudowę i przebudowę przepustów i innych urządzeń, np. zastawek, związanych z urządzeniami wodnymi.

W ramach wsparcia Samorządu Województwa Wielkopolskiego od 2009 roku do spółek trafiło ponad 21 milionów złotych, w 2023 roku kolejne środki w wysokości 2,5 miliona złotych umożliwią kontynuacje prac w wielu miejscach Regionu.

Szczegółowe informacje zawarte są na stronie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu:

https://www.umww.pl/dotacje-dla-spolek-wodnych


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)