Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 21.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena:

Ponad 2700 osób z Konińską Kartą Mieszkańca

Konin 02.02.2023 21:46

Ponad 2700 osób z Konińską Kartą Mieszkańca

Mija miesiąc od uruchomienia Konińskiej Karty Mieszkańca (KKM) uprawniającej do korzystania z wielu zniżek, między innymi od dziś na przejazd autobusami MZK. Aktywne karty ma już 2715 koninian, przez cały styczeń złożonych zostało w sumie 4991 wniosków o wydanie kart. 
W styczniu, nie wliczając w to lodowiska miejskiego, karty użyte były ponad 320 razy. Każdy posiadacz KKM może korzystać z tańszej oferty u partnerów programu. Urząd Miejski w Koninie ma partnerów instytucjonalnych: MOSiR, PGKiM, KDK, MDK, MZK, PKS, PWiK, ZDM (plus lodowisko prowadzone przez Zespół Szkół im. M. Kopernika), a także u 14 partnerów zewnętrznych: TURBO Rutecki, Ratownictwo Medyczne Piotr Jachowicz, Konsult, Normobaria Licheń Stary, Fabus, Zakład Fryzjerski Kozyra Ewa, Fotosis, Wartownia, Restauracja Nowa Era, Art Club, Fabrykarnia pub & snack, Lawendowe Termy Uniejów - Medical SPA Hotel, Uzdrowisko Nałęczów - Uzdrowiska Polskie, Uzdrowisko Kamień Pomorski - Uzdrowiska Polskie.

Warto przypomnieć, że dziś (to jest 1 lutego) wprowadzona została podwyżka na autobusy MZK, która jednak nie dotyczy posiadaczy Konińskiej Karty Mieszkańca. Z kartą za bilet normalny nadal zapłacić będzie można 3,80 złotych. Do programu dołączają co rusz kolejne firmy. Informacje o proponowanych przez nie zniżkach Urząd Miejski w Koninie podaje na www.konintumieszkam.pl oraz w Autoryzowanym Punkcie przy ulicy Dworcowej w Koninie.

Konińską Kartę Mieszkańca może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która spełnia przynajmniej jeden z warunków: rozlicza podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Koninie, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Miasta Konina; zamieszkuje na terenie Miasta Konina w przypadku braku ustawowego obowiązku rozliczania podatku PIT.

Osoba uprawniona do otrzymania Karty może wnioskować także o wydanie karty w imieniu: dzieci od 7. roku życia do ukończenia 18. roku życia lub osób od 18. roku życia bez ograniczenia wieku w przypadku osób pozostających pod opieką, w tym osób z niepełnosprawnościami. Dzieci do ukończenia 7. roku życia korzystają z ulg i zniżek przypisanych do konta rodzica. Mieszkańcy mogą posługiwać się kartą wirtualną za pomocą aplikacji w swoim smartfonie lub tradycyjną kartą plastikową. Warto dodać, że uprawnieni posiadacze Konińskiej Karty Mieszkańca mogą za jej pomocą korzystać z Pakietów Rodziny 3+ (133 aktywne pakiety) bądź też z Pakietów Seniora (613 osób).

Wszystkie informacje o karcie znajdują się na www.konintumieszkam.pl 

Ponad 2700 osób z Konińską Kartą Mieszkańca


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)