Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 05.02.2023 r. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana

Ocena:

Aplikacja mZUS

Polska, Wielkopolska, Konin 07.12.2022 13:35

Aplikacja mZUS

33 tysiące razy ściągnięto już aplikację mobilną mZUS. Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, na przykład "500 plus" czy "Dobry start". 








Aplikacja mZUS została uruchomiona 14 listopada tego roku. Od tej pory 33 tysięcy urządzeń mobilnych ma już zainstalowaną i połączoną z Platformą Usług Elektronicznych ZUS aplikację. Przez aplikację mobilną złożono ponad 1,5 tysiąca wniosków dla około 2,1 tysiąca dzieci, w tym: 628 wniosków o "Dobry start" oraz 878 wniosków o "500+".

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które chcą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci mogą złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie "Dobry start" i o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus".

W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy „RKO” i dofinansowanie do żłobków „DZ”.

Aby aktywować aplikację, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS – informuje Marlena Nowicka – regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce - Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 miliona.

mZUS
Typ: aac Rozmiar: 3.59 Mb


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)