Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie - zapowiedź

Wielkopolska, Poznań 25.10.2022 00:47

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie - zapowiedź

Nina Swarcewicz, Zastępczyni Rzecznika Prasowego Wojewody Wielkopolskiego w Biurze Prasowym Oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinetu Wojewody poinformowała naszą redakcję za pośrednictwem poczty elektronicznej, że 25 października, o godzinie 13:00 w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (I piętro, budynek C, aleje Niepodległości 16/18) odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Z rodziną najlepiej". Nagrody w imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego wręczy I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

 


Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński tuż po konferencji „Rodzina - Wartość i Zadanie", która 25 maja 2021 roku odbyła się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, ogłosił piątą edycję konkursu „Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie". Do kolejnej już, V edycji zgłosiło się 12 wielkopolskich samorządów.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, „Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" to gmina podejmująca działania z zakresu wsparcia i pomocy rodzinom, które przynoszą istotne efekty dla społeczności lokalnej. Laureatami poprzednich edycji konkursu zostały Środa Wielkopolska, Wągrowiec, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Śrem, Opatówek, Łęka Opatowska, Gołańcz, Czarnków, Konin i Stare Miasto.

Kolejna, bo już III, edycja konkursu plastycznego "Z rodziną najlepiej", cieszyła się równie dużym zainteresowaniem, co wcześniejsze odsłony. Na specjalnie w tym celu utworzony adres e-mail, drogą elektroniczną wpłynęło 405 maili, zawierających blisko 800 prac plastycznych zgłoszonych do konkursu, którego celem jest rozwijanie umiejętności plastycznych, rozwijanie wyobraźni u dzieci i młodzieży, kształcenie poczucia estetyki, umożliwienie wyrażenia emocji oraz docenienie kreatywności i pomysłowości uczniów z wielkopolskich szkół. Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas 1-3 i uczniowie z klas 4-8.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)