Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

Dokąd z Konina na weekendowy wypad?

20.10.2022 17:55

Dokąd z Konina na weekendowy wypad?

Dwa ostatnie miesiące roku mogą być dobrą motywacją do tego, by wybrać się w nowe miejsca lub zupełnie na nowo odkryć te, pozornie znane. Mieszkańcy Konina mają całkiem sporo szczęścia, jeśli chodzi o lokalizację miasta, w którym żyją. Stąd jest bowiem niemal taka sama odległość do każdego miejsca w Polsce! Gdzie zatem warto wybrać się na weekendowy wypad, bez nadmiernego podróżowania?


Poznań – bogactwo atrakcji i... remontów

Do stolicy Wielkopolski można wybrać się na kilka sposobów – autem, pociągiem lub autobusem. Druga z opcji będzie prawdopodobnie najlepsza, o ile w samym Poznaniu nie zamierzasz specjalnie dużo podróżować komunikacją zbiorową. Ta potrafi bowiem często płatać figle…

Sam Poznań to prawdziwa skarbnica różnego rodzaju atrakcji. Przede wszystkim warto zerknąć na różnego rodzaju muzea militarne. Tych jest w mieście kilka, a co za tym idzie, liczba eksponatów może przyprawić o zawrót głowy.

Nie bez znaczenia jest również długa lista restauracji, barów czy kawiarni. Poznań może poszczycić się niesamowitymi miejscami, gdzie nie tylko zje się dobry posiłek, ale przeżyje prawdziwą kulinarną przygodę. Oczywiście jeśli nie jesteś fanem takich rozwiązań, na każdym kroku znajdziesz popularne fastfoody.

Choć aktualnie aura nie jest specjalnie nastrajająca, jeśli podczas twojej wycieczki akurat będzie nieco cieplej, możesz zwiedzić tutejsze ZOO. Jest ono drugie co do wielkości w Polsce i posiada niemal 370 gatunków zwierząt. Zwiedzania jest tutaj na kilka godzin!

Podczas planowania podróży do tego miasta zwróć uwagę na ogromne remonty, prowadzone w okolicach centrum, a także rynku. Choć prace postępują, prawdopodobnie kilka najbliższych miesięcy w tej części Poznania nie będzie szczególnie przyjaznych turystom.

 

Łódź – wyszydzane, choć piękne miasto

Jeśli jednak nie jesteś fanem zabawnych obrazków i częściej przesiadujesz na portalach, takich jak casino online, prawdopodobnie mogłeś nie widzieć wszystkich żartów o Łodzi, a co za tym idzie, nie masz do niej żadnych uprzedzeń. Tak trzymaj, bowiem to piękne miasto! Co ciekawego możesz tu odkryć?

Przede wszystkim, podobnie jak w przypadku Poznania, jeśli trafisz na ciepły dzień, możesz wybrać się do ZOO. Tutaj motywacja jest o tyle większa, że zostało one w tym roku ubogacone o „Orientarium”, czyli coś na wzór „Afrykarium” z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Użytkownicy popularnego portalu https://www.tripadvisor.com/ wypowiadają się w samych superlatywach o tym obiekcie!

Poza tym nie można oczywiście zapomnieć o historycznej zabudowie miasta, otaczających zewsząd kamienicach, a także zupełnie nowoczesnych budynkach. Na szczególną uwagę zasługuje łódzka Manufaktura, czyli kompleks historycznej fabryki, zamieniony w centrum handlowo-rekreacyjno-wypoczynkowe. Potęgi tego obiektu nie da się wyobrazić, patrząc na zdjęcia w Internecie.

Sama podróż z Konina do Łodzi powinna zająć podobny czas, co do Poznania. Do tego miasta też jest nieco ponad 100 kilometrów, które pokonać można autem lub też pociągiem. 

Toruń – mały Gdańsk

To miasto jest z dzisiejszej trójki tym, do którego jedzie się najdłużej, choć liczba kilometrów do pokonania nie jest nawet większa. Niemniej, Toruń to zupełnie odmienny od Poznania czy Łodzi klimat. Nieco mniejsze miasto stawia przede wszystkim na doznania wizualne. Piękne, zabytkowe budyni wokół Rynku, a nawet daleko poza nim – zadbane bulwary oraz parki z pewnością przypadną do gustu fanom fotografii.

 

Toruń to też w dużej mierze pierniki oraz wszystko, co z nimi związane. Mieszkańcy tego miasta mają na ich punkcie bzika! Bez trudu znajdziesz potrawy, pamiątki czy nawet muzea, których podstawą 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)