Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

Czy wiesz, że zakłady na e-sport rozwijają się szybko?

20.10.2022 17:48

Jeśli lubisz zakłady sportowe i e-sportowe, to na pewno zainteresuje Cię to, że ich popularność w dzisiejszych czasach rośnie w tempie wykładniczym!


Wzrost popularności zakładów na e-sporty

Popularność e-sportu wciąż rośnie. Tak pokazują wyniki ankiety o nazwie Game Survey 2022, corocznego badania konsumpcji gier online w Europie. Według raportu aż 81,2% graczy słyszało o e-sporcie (także o zakładach sportowych na e-sport w witrynach takich jak VulkanBet). Przekłada się to na wzrost o 16,9% w porównaniu do 2021 roku. Zawody e-sportowe zdobywają, ogólnie rzecz biorąc, coraz więcej zwolenników wśród publiczności i ściągają na wydarzenia rzesze fanów.

W każdym razie niezależnie od wysokiego odsetka fanów, którzy znają się na e-sportach, liczba graczy, którzy śledzą na bieżąco scenę tej rywalizacji, wynosi około 63%. Według ekspertów czynnikiem decydującym o wzroście popularności tej formy rozrywki hazardowej była pandemia Covid-19.

W badaniu wyszczególniono również, że e-sport jest częścią codziennego życia społeczeństwa. Podano, że aż 24,9% graczy konsumuje treści związane z e-sportami co najmniej dwa razy w tygodniu; kolejne 21,9% sprawdza wiadomości co trzy dni w tygodniu; i 17,6 procent graczy robi to każdego dnia.

Popularność zakładów e-sportowych

Według badań trend ten jest zbliżony do tego, co mamy na praktycznie całym świecie. W tym sensie warto zauważyć, że prowadzi to również do większego zainteresowania obstawianiem rozgrywek e-sportowych. Dlatego z tego badania wynika jednoznacznie, że bukmacherzy są zobowiązani do oferowania coraz większej liczby rynków i atrakcyjniejszej oferty, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

W ostatnich latach e-sport odnotował niesamowity wzrost popularności. Istnieje wiele powodów, z których wiele jest efektem coraz większej przystępności sprzętu i dostępności szybkiego Internetu na całym świecie. Kolejną atrakcją jest to, że publiczność młodsza, niż typowy widz tradycyjnych sportów, dorastała, grając w gry wideo. I to właśnie ona najbardziej zdaje sobie sprawę z powagi modalności — tradycyjne oglądanie i stawianie zakładów na mecze piłki nożnej w ten grupie coraz bardziej traci na popularności. Ale jaki będzie wpływ rozwoju e-sportu na branżę zakładów online? Czy istnieje jakiś związek między tymi dwiema branżami? Oto, co mają do powiedzenia eksperci.

Przyciąganie nowych typów graczy

Wielu fanów e-sportu chce cieszyć się szybkimi i ekscytującymi grami. Dlatego też tak bardzo ciągnie ich do świata hazardu i gier na automatach na całym świecie. Entuzjaści e-sportu lubią też mieszankę strategii i działania. Ta nowa grupa demograficzna może zatem być bardziej zainteresowana bardziej emocjonującymi trybami gry, takimi jak choćby blackjack i poker na żywo dostępne w kasynach online, które wymagają planowania i umiejętności.

Młodsze pokolenie widzów e-sportu jest już świadome tego, jak bonusy i promocje wpłyną na ich ogólne wrażenia. Z tego powodu wykorzystują informacje znalezione na stronach z recenzjami, na przykład, aby rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem e-sportu nie jako zupełnie początkujący, ale jako obeznani z tematem gracze.

Ta młodsza i bardziej obeznana w technologii publiczność jest również zainteresowana korzystaniem z najnowszych pakietów oprogramowania oferowanych przez twórców gier. To kolejny powód, dla którego bukmacherzy online będą musieli stale aktualizować swoją ofertę, jeśli chcą zbudować lojalną bazę klientów.

Wspólne zainteresowania

Chociaż na pierwszy rzut oka e-sport i kasyna online mogą nie mieć ze sobą wiele wspólnego, warto pamiętać, że są one zasadniczo częścią tego samego rynku, na którym coraz popularniejsze stają się zakłady na e-sporty online. Choćby dlatego, że wiele popularnych witryn kasynowych oferuje także niezwykle rozwinięte usługi bukmacherskie!

Co więcej, przewiduje się, że do 2027 r. globalna branża gier będzie warta prawie 8,7 mld USD, co stanowi prawie dwukrotność jej obecnej wartości. Dlatego też kasyna online będą musiały oferować gry, które zadowolą także entuzjastów e-sportu. Już dziś mamy przykłady takich gier, jak na przykład Aviator, czy też pseudosymulacje piłki nożnej i wyścigów samochodowych. W tym samym duchu wiele wirtualnych platform sportowych łączy się z wyspecjalizowanymi witrynami oferującymi opcje zakładów online.

Najważniejsze jest to, że świat zakładów będzie musiał się zmienić, aby lepiej dostosować się do wymagań fanów e-sportu. Oczywiste jest, że rosnąca popularność e-sportu powinna zapewnić wiele korzyści dla całej branży hazardu online. A ponieważ zjawisko to nabiera prawdziwie globalnych barw, obie branże (kasyna i bukmacherzy) wspólnie zmierzają ku świetlanej przyszłości. To także świetna wiadomość dla graczy, którzy chcą w końcu cieszyć się obydwoma cyfrowymi światami!

Dla tych, którzy śledzą gry e-sportowe, rywalizacja między drużynami podczas meczów w popularne gry e-sportowe jak choćby: CS:GO, League of Legends czy Dota, to nie tylko jedyna atrakcja w turnieju, który przyciąga coraz więcej widzów. Zakłady sportowe bardzo się zmieniły, odkąd kupony papierowe na wyścigi konne stały się historią, a nowoczesna technologia i zmiany na rynku sportowym jako całości dają nam coraz bardziej zróżnicowane możliwości. A to była przecież kwestia czasu, aby nowa tendencja dotarła do e-sportu i nawet została bardzo dobrze przyjęta przez fanów!

Zobacz różnicę między celem zakładów sportowych i e-sportowych:

Zakłady sportowe

Zakłady e-sportowe

Piłka nożna

Counter Strike: Global Offensive

Koszykówka

DOTA 2

Siatkówka

League of Legends

Tenis

Overwatch

Wyścigi samochodowe

FIFA 22

 

Na szczęście Europa nie doświadcza pewnej stygmatyzacji w stosunku do rynku zakładów, jak to ma miejsce w niektórych krajach, jak choćby w Wielkiej Brytanii. Mieszkańcy Europy jednak zrozumieli, że w tym czasie wiele się zmieniło i ludzie ciągle szukają większej autonomii dla różnych form rozrywki. A cały rynek już zrewolucjonizował się tak, że po prostu nie powinniśmy już dłużej stać w miejscu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)