Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

Rządowe dofinansowanie rozwoju stref przemysłowych w Wielkopolsce

Polska, Wielkopolska, Konin 15.10.2022 20:05

Rządowe dofinansowanie rozwoju stref przemysłowych w Wielkopolsce

Do samorządów w całej Polsce trafi blisko 5 miliardów złotych na rozwój stref przemysłowych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dzięki tym środkom zostanie wsparta realizacja 52 projektów w całym kraju, w tym trzech w województwie wielkopolskim.  Piąta edycja programu została skierowana do samorządów, które na swoim obszarze rozwijają strefy przemysłowe. Program ma na celu przyciągnięcie nowych inwestycji w regionie, rozwój eksportu oraz tworzenie nowych miejsc pracy.


Informację prasową na ten temat nadesłała na adres poczty elektronicznej naszej redakcji Nina Swarcewicz, Zastępczyni Rzecznika Prasowego Wojewody Wielkopolskiego w Biurze Prasowym Oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinetu Wojewody.

- Ta edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych to kolejny przykład, że współpraca administracji rządowej i samorządowej daje możliwość realizacji nowych inwestycji, które służą wszystkim mieszkańcom – podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Dzięki środkom z programu dofinansowana zostanie realizacja bardzo ważnej i długo wyczekiwanej inwestycji w powiecie kolskim – budowy północnej obwodnicy Koła w ciągu drogi powiatowej NR 3205P, na którą samorząd otrzymał 220,5 miliona złotych rządowego wsparcia. Środkami w wysokości 58,6 mln zł dofinansowany zostanie rozwój zachodniej strefy przemysłowej w Pile, w tym parku przemysłowego Piła-lotnisko. Z kolei Gmina Przygodzice dostała 19,2 miliona złotych na budowę wiaduktu drogowego wraz z siecią dróg na terenach aktywizacji gospodarczej w Przygodzicach.

Nabór wniosków w ramach V edycji programu trwał od 21 czerwca 2022 roku do 26 lipca 2022 roku. 

Samorządy mogły składać wnioski dotyczące 4 obszarów:

    • budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej;
    • budowa lub modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej, w tym oświetleniowej;
    • budowa lub modernizacja infrastruktury technicznej drogowej;
    • budowa lub modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym elementów melioracji gruntu.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to program kompleksowego wsparcia samorządów. Rządowe środki dla miast, gmin, powiatów i województw dają szanse na kolejne inwestycje, które przyśpieszą rozwój całego kraju. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 procent wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego samorządu wynosi 2 procent.

Wyniki naboru znajdą Państwo na stronie - https://www.gov.pl/web/premier/edycja-nr-5.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)