Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

Czym różnią się profesjonalne platformy tradingowe od standardowych rozwiązań?

10.10.2022 10:09

Czym różnią się profesjonalne platformy tradingowe od standardowych rozwiązań?

Aby kupować akcje, niezbędne jest konto maklerskie lub skorzystanie z platformy tradingowej. Można skorzystać ze zwykłych rozwiązań lub ofert skierowanych do profesjonalistów – czym różnią się te propozycje?


 

Możliwość śledzenia wielu rynków jednocześnie

 

Osiągnięcie maksymalnej skuteczności na rynku wymaga między innymi błyskawicznej reakcji na wszelkie zmiany, a także stałego kontrolowania sytuacji na różnych giełdach. W tym celu niezbędne będzie skorzystanie z rozwiązań, które pozwalają na wygodną obserwację wielu instrumentów w tym samym czasie. Podczas gdy standardowe platformy, witryny i aplikacje do inwestowania zazwyczaj mają dość prosty interfejs, na którym możemy zapoznać się z informacjami o jednym z aktywów, zaawansowane oferty zapewniają dostęp do specjalnych widoków, które można nawet podzielić na kilka ekranów. W efekcie możliwe jest bieżące pilnowanie kursu różnych instrumentów w celu podejmowania jak najlepszych decyzji w danym momencie.

 

 

Profesjonalne narzędzia do analizy i wykonywania transakcji

 

 

Niemal każdy inwestor wykorzystuje szereg narzędzi związanych z analizą rynkową – zarówno pod względem technicznym, jak i fundamentalnym. W tym celu można stawiać między innymi na portale publikujące informacje o akcjach i rynkach, jednak w wymagających warunkach korzystanie z tego typu stron może znacznie zmniejszyć skuteczność i zabrać niezwykle cenny czas. Z tego względu dobrym pomysłem będzie wybór rozwiązań, które integrują najbardziej przydatne narzędzia analizy – zapewnia to między innymi platforma inwestycyjna SaxoTraderPRO. W ramach propozycji duńskiego banku możemy liczyć na przykład na zaawansowany moduł zleceń, możliwość przygotowywania zleceń algorytmicznych, różnego rodzaju wykresy i nie tylko.

 

 

Mniejsze ograniczenia związane z zarządzaniem ryzykiem

 

 

Inwestowanie w aktywa finansowe naturalnie wiąże się z pewnym ryzykiem – nieodpowiednie decyzje mogą prowadzić do utraty sporej części lub nawet całości kapitału. Początkujący traderzy są w pewnym stopniu chronieni przed takimi sytuacjami poprzez rozwiązania takie jak automatyczne zamykanie pozycji czy mniejsze limity zleceń oraz dźwigni finansowych. Jednocześnie tego typu ograniczenia w pewnym stopniu zmniejszają potencjał realizacji najodważniejszych zleceń. Profesjonalni inwestorzy, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, mogą jednak działać ze znacznie większą swobodą, co przekłada się na większe możliwości. Należy jednak pamiętać, że wciąż wiąże się to z podwyższonym ryzykiem.

 

 

Wyższy próg wejścia

 

 

W większości przypadków otwarcie rachunku na profesjonalnej wersji platformy inwestycyjnej będzie wymagać niemałej inwestycji na start. Wymogi tego rodzaju są przede wszystkim zabezpieczeniem dla brokerów, a także potwierdzeniem, że dany inwestor dysponuje odpowiednimi środkami, które pozwolą na skuteczne wykorzystanie dodatkowych możliwości. W zamian można liczyć na dostęp do rozbudowanej funkcjonalności wraz z zaawansowanymi narzędziami analizy.

 

 

Niższe prowizje

 

 

Na koniec warto wspomnieć o czynniku, który ostatecznie może mieć największe znaczenie pod względem opłacalności inwestycji. Mimo wyższych wymagań na start inwestorzy profesjonalni mogą sporo zaoszczędzić w długoterminowej perspektywie ze względu na niższy poziom opłat i prowizji. Dzięki temu można liczyć na większy zysk w zasadzie przy każdej transakcji.

 

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)