Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 01.12.2022 r. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Ocena:

Ślubowanie w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Nowi uczniowie w szkole

Golina 30.09.2022 21:03

Ślubowanie w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Nowi uczniowie w szkole

Ślubowanie jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Na pewno każdorazowo wpisuje się ono w kultywowaniu szkolnej tradycji. W tym roku ta doniosła i niezwykle ważna uroczystość dla społeczności Goliny i Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego miała miejsce 30 września w miejscowej auli.


Jak napisał w nadesłanej do naszej redakcji drogą poczty elektronicznej wiadomości Przemysław Ciesielski, to wyjątkowe spotkanie rozpoczęła krótka część artystyczna, podczas której pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Przy tej okazji zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był „egzamin”, który zdali na szóstkę.

Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować naszą placówkę, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.

Po wypowiedzeniu roty ślubowania, dyrektor Ewa Kutnik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Świadkami tej ważnej chwili byli ich wychowawcy – Małgorzata Iwińska (I a), Arleta Skibińska (I b), Aleksandra Bukowska (I c), nauczyciele wspierający – Justyna Dzieran i Agnieszka Pakuła oraz rodzice.

Po zakończeniu uroczystości, nowi uczniowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Tegorocznym pierwszoklasistom Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie życzy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Fotografie: Oliwia Nowak

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)