Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Weekend seniora z kulturą

Konin 27.09.2022 23:35

Weekend seniora z kulturą

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zaprasza seniorów 1 października 2022 roku w godzinach od 12:00 do 14:00 sali konferencyjnej w swojej siedzibie przy ulicy Dworcowej 13.
Jak podkreślił w nadesłanej na adres poczty elektronicznej naszej redakcji wiadomości Alan Woźniak, specjalista ds. public relations Działu Wydawniczego i Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, w tak doborowym gronie, przy kawie, herbacie i pysznym, domowym cieście na pewno miło będzie się rozmawiało o książkach i bibliotece.

Kto zechce może przynieść ze sobą ulubioną książkę, opowiedzieć o niej zachęcając innych do przeczytania.

1 i 2 października (czwartek i piątek) w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą" – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.

Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Wśród bezpłatnych lub płatnych symboliczną złotówkę propozycji są między innymi oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym.

Oferty „Weekendu seniora z kulturą" można przejrzeć na stronie:

https://www.gov.pl/web/kultura/weekend-seniora-z-kultura-2022


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)