Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 06.10.2022 r. Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Ocena:

Oświadczenie Starosty Konińskiego w sprawie briefingu prasowego Posła Tomasza Nowaka

Powiat Koniński 19.09.2022 15:50 (17 dni temu)

Oświadczenie Starosty Konińskiego w sprawie briefingu prasowego Posła Tomasza Nowaka

Powiatowa rzeczniczka prasowa Marta Bagrowska nadesłała na adres poczty elektronicznej naszej redakcji oświadczenie Starosty Konińskiego Stanisława Bielika. Oświadczenie jest odpowiedzią w sprawie briefingu prasowego Posła Tomasza Nowaka.Treść przesłanego na nasz adres oświadczenia Starosty Konińskiego publikujemy poniżej:

"W związku z briefingiem prasowym w dniu 16 września br. chciałem Pana Posła Tomasza Nowaka zapytać:

· czy pamięta Pan Poseł rok 2011, kiedy to doprowadził Pan do zerwania koalicji z PSL-em bez żadnej przyczyny?
· czy pamięta Pan rok 2014 po kolejnych wyborach samorządowych gdy PO nie było nam potrzebne do koalicji, a dwóch radnych z PO (bo tylko dwóch było w Radzie) dostało funkcje w Radzie?
· czy Pan Poseł wie, że na spotkaniu koalicyjnym w dniu 22 sierpnia Radni Towarzystwa Samorządowego nie opowiedzieli się co dalej z koalicją, a oświadczyli, że sprawę przemyślą i nigdy już nie zaproponowali spotkania?
· czy Pan Poseł wie, że Towarzystwo od początku dążyło do odwołania Zarządu Powiatu?
· czy nie sądzi Pan, że przerwanie sesji w dniu 2 września było tylko spowodowane tym, że Pani Przewodnicząca uznała (bo tak faktycznie było), że nie ma kwalifikowanej większości do odwołania Zarządu?
· czy Pan Poseł wie, że cały czas Towarzystwo Samorządowe pracowało nad powołaniem nowego Zarządu bez udziału PSL-u oferując współpracę dla innych klubów i pojedynczych radnych?
· czy nie sądzi Pan Poseł, że Klub Radnych Towarzystwa zagłosował przeciwko odwołaniu Zarządu w dniu 15 września tylko dlatego, że Pani Przewodnicząca wiedziała, że nie uzyska kwalifikowalnej większości do odwołania Zarządu?
· kiedy Pan Poseł rozmawiał z Klubem PSL na temat koalicji? Czy ta rozmowa to miał być SMS wysłany do mnie w dniu 15 września (dzień sesji) o godz. 13.27 o treści: „Cześć. Przemyśl jeszcze raz czy na pewno nie masz innej możliwości zrobienia większości bez PiS..."?
· czy godzi się polecić Pani Radnej z PO rezygnację z członka Zarządu Powiatu, gdy nikt nie kwestionował pełnienia przez nią tej funkcji, jak również drugiego radnego z PO?
 
Panie Pośle Tomaszu!

Jako wieloletni Prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Koninie mogę powiedzieć, że na pewno zdecydowana większość członków i sympatyków Stronnictwa była i jest otwarta na współpracę z Platformą Obywatelską, a od Pana oczekuję najdelikatniej mówiąc nie przeinaczania faktów."

Stanisław Bielik
Starosta Koniński


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)