Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 03.12.2022 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Ocena:

SPZOZ w Kole z kolejnym rządowym dofinansowaniem

Koło 17.09.2022 23:48

SPZOZ w Kole z kolejnym rządowym dofinansowaniem

Po raz kolejny SPZOZ w Kole będzie mógł skorzystać z rządowego wsparcia. Dotacja w wysokości 1 186 813 złotych pozwoli na dostosowaniu infrastruktury sali porodowej tej placówki do realizacji porodów rodzinnych. Umowa na dofinansowanie zadania została podpisana w poniedziałek, 12 września 2022 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.Jak podkreśliła w nadesłanej do naszej redakcji informacji prasowej Nina Swarcewicz, Zastępczyni Rzecznika Prasowego w Biurze Prasowym Oddziału Mediów i Komunikacji Prasowej Gabinetu Wojewody, w ostatnich latach kolski szpital był niejednokrotnie beneficjentem rządowych środków. Dzięki nim udało się między innymi dokonać zakupu specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia sal dla dwóch oddziałów szpitala: dla oddziału chirurgii oraz oddziału położniczo-ginekologicznego.

- Priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, obok szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym też bezpieczeństwa zdrowotnego, jest rodzina. Dofinansowanie stworzenia sali porodów rodzinnych jest tego najlepszym przykładem. Bardzo się cieszę, że w powiecie kolskim, Wielkopolsce Wschodniej, takie cele i priorytety są realizowane – podkreśla wicewojewoda Aneta Niestrawska.

W imieniu Ministra - członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniew Hoffmanna obecna była dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Joanna Szczechowska, która przekazała gratulacje, podkreślając, że Minister Zbigniewa Hoffmann – jako poseł z Wielkopolski wschodniej, w tym ziemi kolskiej – skutecznie zabiega o kolejne rządowe środki na realizację inwestycji, które służą mieszkańcom.

Po realizacji inwestycji w szpitalu dostępne będą 3 sale porodów rodzinnych. Każde z pomieszczeń wyposażone będzie we własny węzeł sanitarny (WC, umywalka, prysznic). Kwota dofinansowania wynosi 1 186 813 złotych, przy czym cała wartość inwestycji opiewa na 1 664 102 złotych. Dyrektor szpitala w Kole, Iwona Wiśniewska, podkreśliła również wagę dostosowania standardów opieki okołoporodowej na miarę XXI wieku i dążenia do tworzenia jak najbardziej przyjaznych warunków dla rodzących kobiet.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)