Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2024 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena:

Ponad 119 milionów złotych na kontach rodziców z Wielkopolski

Polska, Wielkopolska, Konin 16.09.2022 11:10

Ponad 119 milionów złotych na kontach rodziców z Wielkopolski

Większość rodziców już zawnioskowała o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. ZUS przypomina, że termin na przekazanie dokumentów upływa 30 listopada. Wnioski przyjmowane są wyłącznie elektronicznie.
Jak zaznaczyła w nadesłanej do naszej redakcji drogą poczty elektronicznej wiadomości Krystyna Michałek - regionalna rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie kujawsko-pomorskim - świadczenie dobry start przysługuje na uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Szkołą uprawniającą do uzyskania świadczenia jest, między innymi szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące, technikum, czy szkoła branżowa. Świadczenie przysługuje także, jeśli nauka w szkole z siedzibą w Polsce albo za granicą odbywa się zdalnie. Na przykład na dziecko, które uczęszcza do szkoły ukraińskiej w  trybie zdalnym, zostanie przyznane świadczenie 300 plus, o ile wraz z rodzicem składającym wniosek zamieszkują w Polsce.

Większość osób wniosek o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” już złożyła. Do tej pory rodzice i opiekunowie ubiegali się o świadczenie  dla około 4,4 miliona dzieci. ZUS wypłacił już w ramach programu ponad 1,2 miliarda złotych. W województwie wielkopolskim na rachunki bankowe rodziców i opiekunów trafiło ponad 119 milionów złotych dla 397 tysięcy dzieci.

Wnioski o „Dobry Start" można składać do 30 listopada przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS. Złożenie poprawnie wypełnionego wniosku do końca sierpnia gwarantowało wypłatę świadczenia do końca września. Na rozpatrzenie tych złożonych we wrześniu, październiku lub listopadzie ZUS ma dwa miesiące.

Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Dzieje się tak również wtedy, gdy złożono wniosek przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS i przejdź do zakładki [Dobry start] > [Szczegóły Twoich wniosków]. Na portalu PUE ZUS znajdzie się cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie 300+ (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Do wysłanej informacji podesłano link z nagraniem video:

https://drive.google.com/file/d/1JZnnlV8iQkx6j-Ea6J15arO_B8xRByrh/view?usp=sharing

Ponad 119 milionów złotych
Typ: m4a Rozmiar: 1.43 Mb


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)