Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Dlaczego tworzenie ebooków staje się coraz bardziej popularne?

12.09.2022 17:18

Dlaczego tworzenie ebooków staje się coraz bardziej popularne?

Czytanie to najlepszy sposób na wzbogacanie słownictwa, rozwój wyobraźni, ale także na poszerzanie wiedzy ogólnej i horyzontów myślenia.

Niezaprzeczalnie warto czytać. Dostępność tytułów jest ogromna, ale czy da się kupić wszystkie? Raczej nie, chociażby ze względu na miejsce, które zajmują w domu. Zawsze można korzystać z biblioteki. Owszem, ale biblioteka nie zawsze oferuje dostęp do tych książek, które nas interesują. Dodatkowo, i księgarnia i biblioteka mają określony czas dostawy/odbioru zamówionej pozycji.


 

Tworzenie ebooków jest odpowiedzią na potrzebę współczesnego czytelnika

 

 

Ebook to po prostu książka, zaprojektowana i wydana w formie cyfrowej, z możliwością wydrukowania. Największą zaletą jest minimalny rozmiar pliku, dzięki czemu na jednym urządzeniu, typu czytnik czy smartfon, możesz jednocześnie korzystać z setek pozycji. Jest to szczególnie praktyczne w podróży, ale także w domu, gdzie zaoszczędzimy miejsce. Ebook może być pobrany o dowolnej porze, 24h/7. Wygoda i możliwość czytania tego, co chcemy, gdzie chcemy i kiedy chcemy, to komfort, którego czytelnicy nie zaznali nigdy wcześniej.

 

Co prawda korzystając z e-wydań, nie zaznamy przyjemności dotykania papieru i jedynego w swoim rodzaju zapachu książki, ale z drugiej strony jesteśmy bardziej ekologiczni.

 

Ze względu na niższe koszty publikacji, na e-książkę decyduje się większość początkujących pisarzy. Z pewnością do e-wydania zachęca również możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców w środowisku internetowym.

 

 

Projektowanie ebooków - wizualizacja myśli autora