Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 03.12.2022 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Ocena:

Rodzicu, złóż wniosek o DOBRY START do końca sierpnia

Polska, Wielkopolska, Konin 10.08.2022 21:09

Rodzicu, złóż wniosek o DOBRY START do końca sierpnia

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzicu, nie zwlekaj i złóż wniosek o rządowe świadczenie Dobry start jak najszybciej. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. 1/3 sierpnia za nami, co oznacza, że coraz bliżej do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. To z kolei wiąże się z zakupami – zeszyty, przybory do pisania, piórniki, może nowy plecak czy buty sportowe – wydatków jest sporo. Program „Dobry start” to 300 złotych na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego.

Gorąco zachęcam rodziców i opiekunów do wnioskowania o świadczenie Dobry start jak najszybciej. Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja otrzymania pieniędzy maksymalnie do 30 września – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak informuje szefowa resortu rodziny, większość rodziców i opiekunów już złożyła wnioski, a świadczenie przyznano ponad 3 milionom dzieci. Wypłacono w sumie blisko 827 milionów złotych dla 2,76 milionów uczniów. W Wielkopolsce świadczenie o łącznej wysokości ponad 85 milionów złotych przyznano już ponad 282 tysiącom dzieciom.

- To bardzo istotny program, który pomoże odciążyć domowe budżety w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Od początku trwania programu do wielkopolskich rodzin trafiło ponad 408 milionów złotych na zakup wyprawki szkolnej – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. 

Co zrobić, by otrzymać świadczenie? 

Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem: 

- Portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, 
- Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS, 
- Bankowości elektronicznej. 

Inwestycja w rozwój i edukację milionów dzieci 

Z szacunków MRiPS wynika, że w tym roku świadczeniem Dobry start objętych będzie 4,4 miliona uczniów. Łączna kwota wsparcia dla rodzin z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie około 6,65 miliardów złotych. 

To wyrównywanie szans i inwestycja w rozwój i edukację dzieci. Program „Dobry start” już od 2018 roku stanowi ważny element polityki rodzinnej państwa – mówi minister Marlena Maląg. 

Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla uczniów rozpoczynających rok szkolny – do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)