Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 02.12.2022 r. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Ocena:

Polacy coraz częściej uprawiają hazard

20.07.2022 12:27

Polacy coraz częściej uprawiają hazard

Łatwy dostęp do gier hazardowych przez Internet sprawia, że Polacy coraz częściej decydują się na sprawdzenie się w grze na pieniądze. Wybór rozrywek hazardowych jest duży i obejmuje nie tylko automaty do gier, ale także popularne gry stołowe, zdrapki, gry z prawdziwym krupierem transmitowane na żywo oraz zakłady bukmacherskie.

Warto jednak dodać, że w Polsce obowiązują surowe regulacje prawne, które w znacznej mierze ograniczają dostęp do zagranicznych ofert kasyn online. Aktualnie jedynym legalnym kasynem, w którym można zarejestrować się na terenie Polski jest to zarządzane przez spółkę skarbu państwa.


 

Oferta gier hazardowych w Polsce

Gracze, którzy przebywają poza granicami Polski mają znacznie większy dostęp do oferty hazardowej. Nie brakuje głosów, że hazard online to biznes o dużym potencjale. Widzą to samy operatorzy kasyn internetowych, którzy przygotowują ofertę specjalnie dla polskich graczy, udostępniając im witrynę przetłumaczoną na język polski, płatności w złotówkach, wiele bonusów i tysiące gier po polsku. Najlepsze kasyna online z licencją znajdziesz na stronie https://www.polskiekasyno.com/.

Coraz większe przychody z hazardu

Wzrastają też przychody z gier online. W 2021 r. wyniosły one ponad 9 mld złotych, a cały segment wciąż rośnie. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się stacjonarne salony z automatami, a także zakłady sportowe. One również odnotowały wzrosty, jednak nie tak spektakularne, jak gry online. Według danych coraz mniej Polaków decyduje się na grę w stacjonarnych kasynach. Na spadek zainteresowania wpłynęła przede wszystkim pandemia, wskutek której więcej stałych bywalców kasyn zainteresowało się grą online.

Restrykcyjne prawo hazardowe

Nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 r. miała na celu zmniejszenie tzw. szarej strefy i zablokowanie graczom z Polski możliwości gry w kasynach online nieposiadających polskiej licencji hazardowej. Takie witryny są traktowane w Polsce jako nielegalne, a ich domeny wpisywane na rejestr stron zakazanych. Efekty restrykcyjnych praw można obserwować analizując dane dotyczące przychodów z hazardu.

 

W 2016 roku 80% przychodów z hazardu pochodziło z nielegalnych witryn online, a w 2021 r. tylko 17,9% całego rynku. Średnia unijna wynosi 25,2%. Dużym wyzwaniem dla władz są nielegalne stacjonarne punkty z grami na automaty. Pomimo że często pojawiają się doniesienia o kolejnych likwidowanych punktach, na ich miejscu od razu pojawiają się kolejne. Od 2017 r. jedynie Totalizator Sportowy może legalnie prowadzić punkty z automatami do gier.