Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 03.12.2022 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Ocena:

Ponad 1,8 miliona złotych na Deszczówkę w Wielkopolsce

Wielkopolska, Konin 19.07.2022 18:52

Ponad 1,8 miliona złotych na Deszczówkę w Wielkopolsce

Ogłoszona została lista zadań, które otrzymają dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej na terenie województwa wielkopolskiego w celu nawadniania terenów zielonych pod nazwą „Deszczówka”. Do 18 gmin i 4 powiatów z Wielkopolski na realizację zgłoszonych projektów trafi ponad 1,8 miliona zł.Głównym celem programu jest przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym po przez poprawę stanu środowiska i racjonalne gospodarowanie jego zasobami. Jednym z kierunków realizacji tego celu jest właściwe gospodarowanie wodami opadowymi. Trzecia edycja Samorządowego programu „Deszczówka” umożliwiła pozyskanie przez Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) środków finansowych na realizację zadań związanych z budową instalacji magazynowania i rozprowadzania wody zbieranej z obiektów użyteczności publicznej, to jest szkół, siedzib urzędów oraz obiektów sportowych.

- Trzecia edycja Samorządowego programu „Deszczówka” to kolejny krok wykonany przez kilkadziesiąt gmin i powiatów by ograniczyć ucieczkę wody i racjonalnie ją zagospodarować. Rekordowe wsparcie wynoszące niespełna 1,8 miliona złotych na realizację 22 zadań pokazuje, że wnioskujący wykonują coraz większe instalacje oraz bardziej rozbudowane systemy magazynowania wody w kilku miejscach gminy, na przykład w szkołach, obiektach o funkcji kulturowej i sportowej. Samorząd Województwa Wielkopolskiego z dużą aprobatą wspiera działania i projekty retencjonowania wody oraz jej racjonalnego wykorzystania przez samorządy lokalne, które budują coraz więcej tego typu instalacji – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
 
W ramach naboru złożono 26 wniosków, które zostały ocenione pod względem formalnym, z których 22 zostały zakwalifikowane do oceny merytorycznej zgodnie z regulaminem programu. W bieżącej edycji programu poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 80% poniesionych kosztów kwalifikowalnych, a dofinansowanie może wynosić maksymalnie do 100 tysięcy złotych. Pozostała kwota musi zostać zapewniona przez wnioskodawcę. Każda wnioskująca JST mogła złożyć maksymalnie 2 wnioski. W ramach realizacji trzech edycji „Deszczówki” Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansował dotychczas realizację 79 projektów na łączną kwotę ponad 4,2 miliona złotych.

3 edycja programu Deszczówka 2022
Typ: pdf Rozmiar: 0.51 Mb

3 edycja Deszczówka 2022
Typ: WMA Rozmiar: 0.22 Mb

Deszczówka w Wielkopolsce


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)