Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 21.06.2024 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

W związku z budową - nowe porządki...

Konin 05.07.2022 21:10

W związku z budową - nowe porządki...

W ubiegłym tygodniu oficjalnie rozpoczęła się budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjno-Handlowego. Zanim zacznie się właściwa budowa, trzeba najpierw przygotować teren pod tą budowę, uporządkować go. W związku z tym pewne obiekty należało wyburzyć lub... przenieść w inne miejsca.


Zintegrowane Centrum Komunikacyjno-Handlowe ma powstać do 30.09.2023 roku. Jego budowa ma więc potrwać około 15 miesięcy. Rozpoczęła się ona oczywiście od uporządkowania terenu pod budowę. Porządkowanie obejmuje usuwanie stojących na terenie przyszłej budowy budynków (zwyczajne wyburzanie ich), a także drzew oraz innego rodzaju roślinności. Część kostki z pobliskiego parkingu również już znika.

W tej chwili ogrodzenie okala jedynie część terenu przeznaczonego pod inwestycję. Po drugiej stronie - wciąż nienaruszone - stoją obie części starego budynku dworca. Jednak w niższej części kompleksu zamknięto już lokale gastronomiczne. Przeniesiono je już w inne miejsce.

Na drzwiach i szybach dawnych lokali o nazwach RESTORA KEBAB oraz BAR SAJGON wiszą karteczki z następującymi komunikatami:

"W ZWIĄZKU Z REMONTEM DWORCA, ZAPRASZAMY DO BARU SAJGON NA CHOPINA 15P/F (DAWNY SPHINX).
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.
TEL. 63 212 15 67
TEL. 63 30 70 500
"

Jak to się wszystko dalej potoczy? Zobaczymy. Nasza redakcja będzie na bieżąco relacjonować postępy prac!

 

Nowe porządki...


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)