Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Metody płatności online oraz ich zalety dla właścicieli biznesu

27.06.2022 21:17

Różnorodne  metody płatności online pozwalają na powiększenie terytorium obecności Twojego biznesu. Dlaczego są dobre i jak wpływają na poziom sprzedaży możesz przeczytać na stronie


Dlaczego alternatywne metody płatności są tak popularne?

System płatności bezgotówkowych na dobre wkroczył w życie. Wynika to z rozwoju technologii, powstania portfeli elektronicznych, wprowadzenia przelewów mobilnych. Bez korzystania z płatności internetowych właściciele sklepów internetowych, zasobów rozrywkowych i innych witryn mogą stracić swoich klientów. Przelewy internetowe dają użytkownikom możliwość wygodnego płacenia za towary i usługi bez wychodzenia z domu. W tym przypadku środki są przelewane natychmiast.

Nie mniej ważne są metody płatności online dla osób odwiedzających kasyno. Gracze nie tylko wpłacają pieniądze na depozyt, ale także wypłacają wygrane. Tutaj ważne jest, aby oferować użytkownikom maksymalne możliwości, w tym karty Visa / Mastercard, systemy kryptowalut itp. W takim przypadku gracze nie będą musieli tworzyć nowych portfeli, będą mogli przelewać środki w zwykły sposób. Często darmowe gry hazardowe jackpot pozwalają sprawdzić oraz doskonalić swoje umiejętności, po czym gracze przechodzą do płatnej rozrywki i otrzymują ogromne kwoty.

Alternatywne metody płatności i ich przykłady

W przypadku korzystania z alternatywnych usług płatniczych przekaz pieniężny odbywa się za pośrednictwem bezpiecznych kanałów internetowych. Proces jest szybki i prosty. Jeśli tradycyjne metody obejmują gotówkę, przelewy bankowe i pocztowe, płatność za pobraniem, to w metodach alternatywnych rozróżnia się kilka kierunków. Szczegóły w tabeli.

Metoda płatności

Przykład

Portfel Online

WebMoney, Qiwi, Yandex.Money, Paypal, Neteller, Skrill

Mobilne aplikacje

Samsung Pay, Apple Pay, Google Pay

Przelewy typu P2P

Western Union

Serwisy online resellerów

Amazon Pay, AliPay

Internet banking

Przelew po zalogowaniu się na swoje konto w banku, usługami którego korzystasz

Dziś użytkownicy mogą płacić telefonem komórkowym, jutro mogą korzystać z portfela internetowego. Mogą jednak wybrać metodę odpowiednią dla ich kraju. Klienci nie muszą szukać pośredników, przeliczać walut i wykonywać wielu innych operacji. To znacznie rozszerza obszar Twojej obecności biznesowej..

Zalety takich metod płatności jak alternatywne

Ponad połowa transakcji dokonywana jest online przy użyciu alternatywnych metod płatności. Jeśli wybór systemów płatności jest ograniczony w sklepie internetowym lub na innych stronach, to poziom sprzedaży nie osiągnie swojego możliwego szczytu. Równie przydatne są alternatywne metody płatności w handlu w segmencie międzynarodowym. Wynika to z faktu, że wiele usług działa na całym świecie. Również do zalet systemów płatności online można zaliczać:

  • dostępność dla różnych segmentów działalności gospodarczej;

  • wygoda i bezpieczeństwo użytkowania;

  • pozyskiwanie klientów;

  • niewielka prowizja w porównaniu do przelewów kartami bankowymi;

  • szybkość płatności.

Alternatywne metody płatności mogą być stosowane w różnych segmentach biznesowych. Na przykład są optymalne w branży gier, środowisku hazardowym, turystyce, edukacji, e-commerce itp..

Jeśli chodzi o wygodę i bezpieczeństwo, każdy klient może skorzystać z akceptowalnej  dla siebie metody, nie martwiąc się o bezpieczeństwo środków. W większości przypadków potwierdzenie transakcji odbywa się za pomocą kodu w wiadomości SMS itp.

Pozyskiwanie nowych klientów to ważna część biznesu. A jeśli użytkownicy mają wybór systemu płatności, jak pokazuje praktyka, w takich przypadkach chętniej dokonają zakupu.

Mała prowizja przyczynia się do zachowania kapitału. Jest to korzystne dla obu stron transakcji.

Wysoka szybkość płatności nie jest żartem. Pieniądze są odbierane natychmiast, nie ma kilkudniowych opóźnień (jak w przypadku zwykłych przelewów bankowych).

Popularne metody płatności w Polsce

Rynek komercji elektronicznej w Polsce szybko się rozwija. Stąd pokazuje się popularność alternatywnych metod płatności. Użytkownicy przesyłają pieniądze na kilka sposobów. Najbardziej popularny:

  • Paypal metody płatności;

  • internet banking;

  • Serwis Przelewy24

  • BLIK.

Zdobyli zaufanie użytkowników bezpieczeństwem procesów, łatwością przekazywania środków, błyskawiczną obsługą transakcji. Więcej szczegółów o takim segmencie jak najpopularniejsze metody płatności online w Polsce pokazano niżej.

Paypal

Paypal — elektroniczna usługa płatności, za pomocą której można płacić za zakupy i faktury, również odbierać i wysyłać przelewy. System obejmuje ponad 200 krajów. Liczba zarejestrowanych użytkowników przekracza nawet 200 milionów.

Prowizja za usługi systemu jest pobierana od odbiorcy przelewu. Jej wysokość zależy od kilku kryteriów. Na przykład, między innymi kraje wysyłania i odbierania płatności, status użytkownika w systemie.

Przelewy24

Z serwisu korzysta ponad połowa mieszkańców Polski. Proces polega na dokonywaniu zwykłych  płatności bankowych przez Internet. Potwierdzenie płatności odbywa się w czasie rzeczywistym.

BLIK

System BLIK daje możliwość płacenia za towary i usługi przy pomocy urządzeń mobilnych. Jest to wygodny i bezpieczny sposób na przelewy środków, łączy on użytkowników, organizacje bankowe oraz agentów rozliczeniowych.

Bezpieczne płatności dla kupujących

Prowadzenie biznesu to owszem jest odpowiedzialność. Chodzi nie tylko o spełnienie warunków umownych, ale również o zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych klientów. W tym celu zaleca się zainstalowanie na stronie certyfikatu SSL lub korzystanie z niego w sklepie internetowym w celu ochrony transakcji.

Jeśli portal przewiduje założenie konta, konieczne jest użycie skomplikowanych haseł, kodów jednorazowych lub autoryzacji przez media społecznościowe. W takim przypadku oszuści nie będą mogli uzyskać dostępu do konta osobistego klientów sklepu internetowego. Jest to ważne, aby zwiększyć zaufanie użytkowników.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)