Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Jak powinno wyglądać pożywne śniadanie?

27.06.2022 20:52

Jak powinno wyglądać pożywne śniadanie?

Rano mamy zbyt mało wolnego czasu, aby poświęcić go na spożycie pożywnego śniadania, które da nam siłę na cały dzień. Jest ono najważniejszym posiłkiem dnia. Powinno dostarczać wszystkich niezbędnych składników oraz być bardzo pożywne. Dlaczego warto znaleźć chwilę na dobre śniadanie?


Dlaczego śniadanie to najważniejszy posiłek dnia?

Śniadanie powinno być spożyte do 2 godzin po przebudzeniu się. Ma ono na celu pobudzenie metabolizmu, który w fazie snu znacznie zwalnia. Śniadanie przyspiesza metabolizm oraz dostarcza nam energii na cały dzień. Posiłek ten zapewnia naszemu organizmowi lepszą koncentrację, a także sprawia, że lepiej zapamiętujemy informacje. Jest ono bardzo kluczowe dla osób, które jeszcze się uczą. Spożywając zbilansowane zdrowe śniadanie, będziemy w stanie poprawić naszą edukację. Wpływa ono także na nasz stan zdrowia. Dzięki spożywaniu śniadania regularnie możemy uniknąć zachorowania na cukrzycę, a także zmniejszyć ryzyko otyłości. Gdy nie spożyjemy śniadania, dalsze posiłki będą bardziej obfite, co będzie powodowało przyrost naszej tkanki tłuszczowej, ponieważ nasz organizm nie będzie w stanie w odpowiedni sposób trawić tych posiłków.

 

 

 

Z czego powinno składać się pełnowartościowe śniadanie?

Prawidłowe śniadanie powinno składać się przede wszystkim z produktów pełnoziarnistych, takich jak pieczywo, płatki zbożowe i otręby. Produkty te dostarczają do naszego organizmu błonnik, który powoduje uczucie sytości oraz częściowo dostarczają energii naszemu organizmowi. Kolejnym bardzo ważnym produktem, którego nie może zabraknąć w naszym śniadaniu, są to produkty mleczne takie jak kefir, mleko, jogurty. Spożywajmy także produkty białkowe, czyli różnego rodzaju wędliny, rośliny strączkowe oraz ich produkty, a także jaja. W naszym odpowiednim jadłospisie śniadaniowym nie może również zabraknąć warzyw i owoców, które są źródłem wielu niezbędnych witamin. Do śniadania zaleca się również dodawanie orzechów lub różnego rodzaju pestek, które są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Należy również pamiętać, aby nasze zdrowe śniadanie było różnorodne i bogate we wszystkie niezbędne składniki, które zapewnią nam energii na cały dzień.

 

 

 

Catering dietetyczny zapewnia pełnowartościowe zdrowe śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego powinniśmy pamiętać o nim każdego dnia. Śniadanie powinno dostarczać nam wszystkich składników odżywczych, dodawać energii a przede wszystkim być smaczne. Zatem co zrobić, aby tak było? Idealnym rozwiązaniem jest catering dietetyczny. Zapewnia on pełnowartościowe posiłki dostosowane do potrzeb naszego organizmu. Jadłospis składa się z 5 posiłków, które powinniśmy spożyć w odpowiednich odstępach czasowych. Najważniejszym z nich jest śniadanie. Są one różnorodne oraz bogate w wiele różnych produktów. Skomponowane są tak, aby widok zachęcał nas do zjedzenia. Nad jadłospisem czuwają najlepsi dietetycy, którzy opracowują go, bazując na wszelkich zasadach zdrowego żywienia człowieka. Posiłki są przyrządzane przez najlepszych kucharzy, którzy z wielką pasją podchodzą do każdego posiłku. Coraz większe grono osób decyduje się na catering dietetyczny, ponieważ znacznie ułatwia on nam życie codzienne. Nie musimy martwić się o zakupy, a nawet o przyrządzanie posiłków. Odchodzą nam też codzienne czynności, takie jak sprzątanie po gotowaniu i zmywanie naczyń. Posiłki są gotowe do spożycia jedynie po wcześniejszym ich podgrzaniu, jeśli jest to konieczne. Nie pozwól, aby Twój organizm funkcjonował nieodpowiednio. Skorzystaj z oferty Pogotowia Dietetycznego, w której znajdziesz śniadania ze wszystkich stron świata. Poczuj się jak w podróży, spożywając posiłki przygotowane przez najlepszych kucharzy! Skorzystaj już dziś i ciesz się pożywnymi śniadaniami oferowanymi przez catering dietetyczny. Smacznie, zdrowo i pożywnie!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)