Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Agencja influencer marketing – skuteczny sposób na promocję twojej marki

10.06.2022 00:26

Agencja influencer marketing – skuteczny sposób na promocję twojej marki

Znana twarz promująca ofertę marki to teoretycznie prosty przepis na sukces. Jednak nie zawsze tak jest. Należy dobrze wybrać influencera, którego wizerunek kojarzy się pozytywnie i trafia w potrzeby grupy docelowej. Z tego względu warto zdecydować się na współpracę z agencją influencer marketingu, która kompleksowo zrealizuje skuteczną kampanię reklamową. Czym dokładnie zajmują się specjaliści z agencji?


Dlaczego warto postawić na influencer marketing?

Influencer jest pośrednikiem pomiędzy marką a konsumentami. Zarówno instagramerzy, vlogerzy, blogerzy, jak i streamerzy mają dużą siłę oddziaływania na swoją społeczność. Najlepsi influencerzy są autorytetem w danej dziedzinie i mają wpływ na decyzje zakupowe swoich fanów. Współpraca z odpowiednimi liderami opinii może wpłynąć nie tylko na wzrost popularności marki, lecz także wyniki sprzedażowe. Treści przygotowywane przez influencerów nie są nachalną formą promocji firmy. Potrafią ukazać markę w oryginalny sposób, np. organizując akcje promocyjne, konkursy, testując produkty czy tworząc historię dotyczącą marki (storytelling). Możliwości jest naprawdę wiele. Planując kampanię warto dać swobodę influencerowi – puste formułki nie będą wiarygodne dla odbiorców. Lider opinii najlepiej zna swoją społeczność i potrafi odpowiednio dotrzeć do niej z przekazem reklamowym. Jednak wszystkie działania muszą być zaplanowane i w miarę możliwości optymalizowane na bieżąco przez agencję content marketingową.

Jakie działania podejmuje agencja influencer marketingu?

Kluczem do sukcesu kampanii reklamowej jest wybór influencera, który skupia wokół siebie zbliżoną grupę docelową do marki. Agencja content marketingowa zajmuje się rekrutacją liderów opinii, którzy są w stanie odpowiednio zaprezentować firmę wśród grupy docelowej – inny przekaz reklamowy należy kierować do nastolatków na TikToku, a inny do milenialsów na Instagramie. Specjaliści z agencji influencer marketingu bazują na swoim doświadczeniu we współpracy z liderami opinii i śledzą zmieniające się trendy. Samodzielne planowanie kampanii przez firmę może okazać się dużym i kosztownym wyzwaniem. Agencja content marketingowa optymalizuje budżet reklamowy i negocjuje stawki z influencerami. Specjaliści zajmują się też kompleksowym opracowywaniem strategii, ustalają plan działań, przygotowują strukturę kampanii oraz koordynują i na bieżąco optymalizują kampanie. Dzięki współpracy z agencją content marketingową firmy mogą osiągać zaplanowane cele wizerunkowe i sprzedażowe – skutecznie i profesjonalnie.

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)