Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 27.05.2024 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena:

Wizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna i I Wicewojewody Anety Niestrawskiej w powiecie słupeckim

Powiat Słupecki 09.05.2022 23:43

Wizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna i I Wicewojewody Anety Niestrawskiej w powiecie słupeckim

Kolejne rządowe środki trafiły do powiatu słupeckiego. Dziś w Starostwie Powiatowym w Słupcy wicewojewoda Aneta Niestrawska w imieniu wojewody Michała Zielińskiego  podpisała umowy na dofinansowanie zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W wydarzeniu uczestniczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann.- Za każdym razem, kiedy mamy sposobność spotkać się podczas takich wydarzeń w Wielkopolsce Wschodniej podkreślam współpracę parlamentarzystów, administracji rządowej i samorządu. Dziękuję Panu Ministrowi za wsparcie dla tego regionu – wsparcie, które widoczne jest w gminach i powiatach w naszej Małej Ojczyźnie -  mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Przekazane czeki dla powiatu słupeckiego na przebudowę dróg powiatowych to rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 5,3 miliona złotych. Dwie umowy podpisali także przedstawiciele gminy Ostrowite na łączną kwotę ponad 1,3 miliona złotych. Tylko w roku 2021 kwota dofinansowania dla powiatu słupeckiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosła ponad 7 milionów złotych.  W roku 2022 łączna kwota dofinansowania to ponad 9 milionów złotych, a w latach 2016-2022 do powiatu słupeckiego trafiło ponad 25 milionów złotych.

- To kolejna transza rządowych środków dla wschodniej wielkopolski - tym razem dla powiatu słupeckiego: w tym gmin Ostrowite i Powidz. Dzięki wsparciu rządu  Prawa i Sprawiedliwości, który realizuje program zrównoważonego rozwoju możemy dziś przekazać środki na inwestycje, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale także podnoszą aktywność gospodarczą i inwestycyjną, zwiększając także konkurencyjność regionu – mówił Zastępca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg kompleksowo odpowiada na potrzeby samorządów, stwarzając szansę na gospodarczy rozwój regionu. Łączne wsparcie dla województwa wielkopolskiego tylko w 2022 roku to ponad 234 miliony złotych.

Podczas wizyty w Słupcy wicewojewoda Aneta Niestrawska podpisała także umowę na budowę oczyszczalni ścieków w m. Ługi, w gminie Powidz. Łączna kwota wsparcia z budżetu państwa na tę inwestycję to 11 992 000,00 złotych, co stanowi blisko 80% planowanych do poniesienia wydatków kwalifikowanych.

- Nowoczesna i wydajna oczyszczalnia ścieków to także zabezpieczenie środowiska naturalnego. Jak wiemy gmina Powidz jest gminą turystyczną, celem tego przedsięwzięcia jest zatem także zwiększenie zainteresowania tym wyjątkowym regionem Wielkopolski - podkreślała wicewojewoda.

Wizyta Ministra i Wicewojewody


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)