Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

Bolt uruchomił elektryczne hulajnogi w Koninie

Konin 06.05.2022 23:56 (22 dni temu)

Bolt uruchomił elektryczne hulajnogi w Koninie

Bolt wprowadził nową opcję bezpiecznego i szybkiego transportu dla mieszkanek i mieszkańców Konina. Na ulicach miasta pojawiły się elektryczne hulajnogi - sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku. Natomiast w najbliższy weekend, we wszystkich polskich miastach, w których dostępne są hulajnogi elektryczne Bolta, odbędzie się gra polegająca na poszukiwaniu Złotej Hulajki.


Koninianie i koninianki, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do "wypożyczalni" jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR umieszczony na kierownicy urządzenia.

Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu każda użytkowniczka i użytkownik będzie się musiał zapoznać z instrukcją i wskazówkami w aplikacji dotyczącymi bezpiecznej jazdy oraz parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, korzystający z aplikacji w Koninie zapłacą 0,50 zł za każdą minutę jazdy.

Korzystanie z hulajnóg Bolt jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy:

- korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
- jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,
- jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
- niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
- niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
- korzystania z hulajnogi samemu - hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Parkowanie jest równie ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg i zostało uregulowane w skali kraju w maju 2021. Zasady te opisane są również w aplikacji: 

- Jednoślad, po zakończeniu jazdy, należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, tzw. punkcie mobilności, które są już dostępne w niektórych miastach.
- W przypadku jeśli nie ma takiego miejsca - jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi.
- Przepisy nakazują zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami i zachowanie miejsca na chodniku o szerokości 1,5 metra.

Przestrogą powinny być przejścia dla pieszych, dobrze wybrać miejsce oddalone od nich na tyle, by pojazd nie zagrażał bezpieczeństwu pieszych i pozostałych uczestniczek i uczestników ruchu drogowego. Na koniec należy pamiętać o ustawieniu urządzenia na nóżce, by zachowało równowagę.

-  Edukacja i rozmowy z przedstawicielami miast na każdym etapie prowadzenia wypożyczalni to  kluczowe elementy naszej działalności. Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. To, że koninianie i koninianki już mogą korzystać z naszych rozwiązań mikromobilnych potwierdza, że obrana strategia jest skuteczna. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne - mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

Hulajnogi dostępne w Wałbrzychu zostały zaprojektowana przez inżynierów Bolta. Urządzenie jest wyjątkowo lekkie (22 kg ale dzięki umiejscowionemu nisko środkowi ciężkości, osoba na hulajnodze będzie miała lepszą równowagę, a jazda nowym modelem hulajnogi będzie bardziej stabilna i bezpieczniejsza.  Hulajnogi Bolt w pełni nadają się do recyklingu, a szacowany okres użytkowania urządzeń wynosi 60 miesięcy. Maksymalna prędkość jazdy hulajnogami Bolt została ograniczona do 20 km/h zgodnie z wymogami prawa.

Poszukiwania Złotej Hulajki

W najbliższy weekend, Bolt zaprasza mieszkańców ponad 30 miast, w których dostępne są hulajnogi firmy, do wzięcia udziału w poszukiwaniach Złotej Hulajki. Zasady są proste: w każdym z ponad 30 miast w Polsce ukryta jest jedna Złota Hulajka. Wystarczy przejechać się nią między godziną 9:00 rano w sobotę a 23:00 w niedzielę, aby otrzymać kody na następne 100 minut na darmowe przejazdy.


 


Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.

Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)