Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Ponad 234 mln zł na nowe drogi w Wielkopolsce

Konin 18.02.2022 21:59

Ponad 234 mln zł na nowe drogi w Wielkopolsce

16 lutego premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru na inwestycje drogowe w gminach i powiatach w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. Dziś podczas briefingu prasowego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda wielkopolski Michał Zieliński omówił wyniki naboru dla województwa wielkopolskiego.


W tej edycji dofinansowanie w ramach programu w skali kraju wyniosło 2,73 miliarda złotych. Do wielkopolskich samorządów łącznie trafi ponad 234 miliony złotych. Dzięki tym środkom możliwa będzie realizacja takich inwestycji jak przebudowa drogi powiatowej nr 1855P Śmiłowo – Gałowo odcinek 3B (kwota dofinansowania 2,7 miliona złotych), przebudowa ulicy Kamiennej w Pile (kwota dofinansowania 4,5 miliona złotych), czy też budowa ulicy Budowlanych w strefie inwestycyjnej I.D.E.A. w Lesznie (kwota dofinansowania 4,1 miliona złotych).

- Wielkopolska znalazła się na podium, zajmując trzecie miejsce w skali kraju, jeśli chodzi o wysokość dofinansowania. To bardzo ważny zastrzyk pieniędzy dla samorządów, które chętnie składają wnioski i skutecznie wykorzystują przekazywane środki - mówił wojewoda podczas briefingu.

W ramach programu w latach 2019-2022 do Wielkopolski trafiło ponad miliard złotych. To dzięki tym środkom udało się wybudować obwodnicę Wrześni, która połączyła drogę krajową nr 92 z krajową 15, która w ciągu dwóch lat uzyskała rekordowe dofinansowanie o wartości ponad 34 miliony złotych, ale również przebudowano drogę powiatową Nowy Dwór-Stare Dzierzążno (kwota dofinansowania 4,2 miliona złotych), a także wybudowano połączenie ul. Szerokiej z ul. Łódzką w Kaliszu (kwota dofinansowania 7 milionów złotych).

Wyniki naboru znajdują się na stronie: https://www.poznan.uw.gov.pl/nabor-wnioskow-na-dofinansowanie-z-rzadowego-funduszu-rozwoju-drog-zadan-powiatowych-oraz-zadan.

Grafika: conadrogach.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)