Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Pijany 64-latek zatrzymany przez policję

Sompolno, Sadlno 16.02.2022 18:16

Pijany 64-latek zatrzymany przez policję

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali po wcześniejszym pościgu 64-letniego kierowcę samochodu marki audi. Mężczyzna był kompletnie nietrzeźwy. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.


Wszystko wydarzyło się dwa dni temu, w Walentynki o godzinie 18:20 w miejscowości Sadlno. Mundurowi z komisariatu w Sompolnie postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli nadjeżdżający pojazd marki audi. Kierowca widząc sygnały do zatrzymania się wydane przez mundurowych, ominął patrol i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli oznakowanym radiowozem w pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca audi stracił panowanie nad swoim autem i wjechał na przydrożne pole, uszkadzając w ten sposób pojazd.

Za kierownicą osobowego samochodu znajdował się 64-letni mieszkaniec gminy Wierzbinek. Okazało się, że jest on kompletnie pijany. W organizmie zatrzymanego znajdowały się blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo 4 lutego bieżącego roku stracił on prawo jazdy za popełnienie tego samego przestępstwa.

64-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i ucieczki oraz jazdy pod wpływem alkoholu. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Źródło i fotografia: konin.policja.gov.pl    


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)