Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

44-latek z powiatu konińskiego otrzymał 2500 złotych mandatu

Konin, Sompolno 21.01.2022 11:53

44-latek z powiatu konińskiego otrzymał 2500 złotych mandatu

Od 1 stycznia weszły w życie zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym, które zwiększyły wysokość grzywien za popełnione wykroczenia. Na własnej skórze miał okazję się o tym przekonać 44-letni mieszkaniec powiatu konińskiego.


W środę, 5 stycznia, o godzinie 20:00, gdy policjanci z konińskiej drogówki patrolowali ulice Sompolna, zauważyli rowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u 44-letniego rowerzysty blisko 1 promil alkoholu. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Od początku roku funkcjonariusze konińskiej drogówki nałożyli ponad 45 mandatów, których wysokość grzywien przekraczała 1000 złotych. Większość z nich dotyczyła wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości i spowodowaniem kolizji drogowcy. Tak wysokie grzywny dają kierowcom wiele do myślenia. Już teraz można zauważyć to po ilości popełnianych wykroczeń na przykład do 18 styczniu 2021 roku policjanci nałożyli 661 mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości, a w tym roku o blisko 100 mniej.

Policja ma nadzieję, że z każdym miesiącem różnica ta będzie się znacznie powiększać, a uczestnicy ruchu drogowego w szczególności ci niechronieni, będą czuć się bezpiecznie na drogach powiatu konińskiego.

Źródło i fotografia: konin.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)