Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

Dlaczego warto korzystać z lokat bankowych?

20.01.2022 17:31

Dlaczego warto korzystać z lokat bankowych?

Wiele osób chciałoby pomnożyć swoje oszczędności, jednak powstrzymuje je obawa przed ryzykownymi inwestycjami, które mogłyby narazić je na straty. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na lokaty bankowe, które są bezpiecznym sposobem na pomnożenie oszczędności. Dlaczego warto zdecydować się na lokatę bankową?


 

 


Trzymanie większej ilości pieniędzy na rachunku bankowym nie jest dobrym pomysłem, ponieważ nie przynoszą one wtedy zysku. Warto więc pomyśleć o otwarciu rachunku oszczędnościowego, aby pomnożyć posiadane środki. Standardowe konto oszczędnościowe nie jest zwykle wysoko oprocentowane, dlatego warto rozważyć założenie lokaty. Na jakie zyski możemy liczyć?

 

 

 

 

Czym charakteryzują się lokaty bankowe?

 

 

 

 

 

Lokata bankowa polega na zdeponowaniu w banku określonej sumy pieniędzy na ustalony czas. Następnie bank zwraca całą kwotę, powiększoną o odsetki. W ofertach banków znajdziemy różne rodzaje lokat. Większość klientów decyduje się na lokatę terminową, która polega na ulokowaniu pieniędzy na z góry określony czas (np. miesiąc, kilka miesięcy czy rok). Wcześniejsza rezygnacja z lokaty powoduje utratę odsetek. Oprocentowanie stałe sprawia, że już w momencie zakładania lokaty wiemy, ile zyskamy. Istnieją też lokaty, które mają oprocentowanie zmienne, gdzie nie mamy pewności, ile wyniesie zysk. Bardzo często oprocentowanie takiej lokaty wzrasta wraz z czasem jej trwania. Banki oferują różne oprocentowania lokat, a najlepsze lokaty bankowe są zwykle przeznaczone dla nowych klientów banków. Zanim wybierzesz najlepszą lokatę, sprawdź porównywarkę lokat bankowych, którą znajdziesz między innymi na stronie lokatowy.pl. Dzięki temu znajdziesz lokatę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

 

 

 

 

 

W przypadku lokat bardzo istotne jest, aby nie wypłacać pieniędzy przed zakończeniem terminu, na jaki lokata została założona. Dlatego zakładając lokatę, warto zastanowić się, jaką kwotę możemy zdeponować i przez jaki okres nie będziemy musieli ruszać tych pieniędzy. Osoby, które nie są pewne, że nie będą potrzebowały środków w tym czasie, powinny raczej zwrócić uwagę na konta oszczędnościowe, które mają mniejszy procent w skali roku niż lokaty bankowe, jednak przez cały ten okres zapewniają swobodny dostęp do pieniędzy bez utraty odsetek. Więcej informacji o lokatach znajdziesz na stronie: http://lokatowy.pl/czy-lokaty-bankowe-sie-oplacaja/.

 

 

 

 

 

Dlaczego warto korzystać z lokat bankowych?

 

 

 

 

 

Choć oprocentowanie lokat nie jest zwykle wysokie i nie zapewniają one ogromnego zysku, szczególnie, wtedy gdy nie dysponujemy dużą gotówką, warto rozważyć to rozwiązanie. Lokatę możesz założyć w każdej chwili, nawet z poziomu swojej bankowości internetowej. Jest to lepsze miejsce do trzymania oszczędności niż rachunek rozliczeniowy. Jakie zalety mają lokaty bankowe?

 

 


  • Bezpieczeństwo – wpłacając pieniądze na lokatę, masz pewność, że ich nie stracisz. Lokaty nie niosą za sobą ryzyka inwestycyjnego, więc zawsze mamy pewność, ile zyskamy po zakończeniu lokaty.

  • Pewny zysk – zakładając lokatę, masz pewność, że osiągniesz określony zysk. Nie ma więc takiej możliwości, aby stracić środki, czy też nic nie zarobić. O bezpieczeństwo lokowanych środków dba też Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Lokata jest więc w pełni bezpiecznym produktem bankowym.

  • Przewidywalność – zakładając lokatę, wiesz ile zarobisz, i kiedy będziesz mógł dysponować środkami. Jest to produkt, który nie wiąże się z podejmowaniem trudnych decyzji i stresem przed utratą środków.

  • Zaoszczędzenie pieniędzy – wpłacając pieniądze na lokatę, unikasz ryzyka, że roztrwonisz środki na codzienne życie. Jest to więc idealny sposób na oszczędności, nawet jeśli oprocentowanie lokaty nie jest wysokie.  •  
  •  

 

 

 

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)