Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 29.05.2022 r. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Ocena:

Rozpoczął się konkurs pod nazwą FUNDUSZ SOŁECKI - NAJLEPSZA INICJATYWA

Wielkopolska 05.01.2022 13:56

Rozpoczął się konkurs pod nazwą FUNDUSZ SOŁECKI - NAJLEPSZA INICJATYWA

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę dotyczącą naboru zgłoszeń w ramach etapu wojewódzkiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz udział w edycji ogólnokrajowej konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 stycznia 2022 roku.


Nasze „małe ojczyzny” za sprawą środków z funduszu sołeckiego przechodzą różnorodne metamorfozy, zmodernizowana zostaje infrastruktura, z której korzysta cała lokalna społeczność. 30 grudnia Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił został nabór w ramach etapu wojewódzkiego konkursu.
Celem jest promocja inicjatyw finansowanych lub współfinansowanych z funduszu sołeckiego, które służą wzmocnieniu sołeckich wspólnot lokalnych i poprawie jakości życia na wsi. Fundusz sołecki stanowi instrument motywujący społeczności wiejskie do przejmowania odpowiedzialności za rozwój najbliższego otoczenia.

Sołectwa dysponując funduszem sołeckim realizują projekty, dzięki którym ich najbliższe otoczenie staje się piękniejsze i bardziej przyjazne mieszkańcom. Konkurs „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa” organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego  pozwala aktywnym i rozwijającym się  sołectwom wziąć udział w rywalizacji i wygrać atrakcyjne nagrody finansowe. Możliwość awansu do etapu ogólnokrajowego konkursu to także okazja do zaprezentowania przed szerokim gronem odbiorców z całego kraju jak zmienia się wielkopolska wieś. – mówi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Etap wojewódzki konkursu skierowany jest do wszystkich sołectw z terenu województwa wielkopolskiego, które w latach 2010-2021 realizowały projekty finansowane ze środków wyodrębnionych w ramach funduszu sołeckiego lub w których fundusz sołecki stanowił wkład własny. Na laureatów czekają nagrody finansowe dla I miejsca – 7 tys. zł, II miejsca – 5 tys. zł, za III miejsca – 3 tys. zł. Ponadto laureat I miejsca w konkursie zostanie zgłoszony do V ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronach internetowych: www.umww.pl (podstrona Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz www.wow.umww.pl

Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa - konkurs


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)