Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 29.05.2022 r. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Ocena:

Wigilia dla potrzebujących

Konin 23.12.2021 14:15

Wigilia dla potrzebujących

W Koninie ponad 470 paczek żywnościowych dotrze przed Wigilią do osób potrzebujących wsparcia. - Poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie czynimy starania, aby w tym szczególnym czasie nikt nie był głodny – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski.
Świąteczny catering zorganizowano po raz drugi. Wcześniej, przed pandemią, miasto zapraszało osoby potrzebujące, samotne na spotkania świąteczne przy wspólnym stole. Gromadziły one po kilkaset osób. Od ubiegłego roku – zamiast wspólnej miejskiej Wigilii - mieszkańcy otrzymują potrawy świąteczne na wynos. To ze względów bezpieczeństwa, których musimy przestrzegać w obecnej sytuacji epidemiologicznej.
 
Wsparcie od miasta otrzymują osoby wykluczone społecznie, starsze, samotne, bezdomne, z niepełnosprawnościami. W świątecznym menu, jak wyjaśnia Małgorzata Rychlińska - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, znalazły się: pierogi z kapustą i grzybami, filet z ryby, kapusta z grochem, piernik. Jest też dodatkowo porcja mięsa.
 
Część mieszkańców odbiera posiłki w siedzibie ośrodka. Wigilijne paczki żywnościowe są dostarczane również do domów, miejsc pobytu oraz do Schroniska i Noclegowni dla Osób Bezdomnych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)