Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 24.09.2023 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ocena:

Enlit Europe 2021 i Wielkopolska Dolina Energii

Wielkopolska, Konin, Mediolan 07.12.2021 19:22

Enlit Europe 2021 i Wielkopolska Dolina Energii

500 wystawców z całego świata, a wśród nich Miasto Konin i konińskie firmy wraz z przedsiębiorcami z naszego regionu uczestniczyło w targach energetycznych Enlit Europe 2021 zorganizowanych w Mediolanie w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2021 roku.


Jak podaje portal www.konin.pl, w Mediolanie na wspólnym stoisku Wielkopolskiej Doliny Energii ofertę inwestycyjną i potencjał gospodarczy regionu prezentowały firmy: ArtDOM Serwis Michał Mielczarski (www.artdomserwis.pl),  Biomasa Partner Sp. z o.o. (www.biomasapartner.pl),  ELTAR ENERGY Sp. z o.o. (www.eltar-energy.pl),  Energia Eko sp. z o.o. (www.energiaeko.com), FHU GRACJAN Artur Tomicki (www.swiatczystejwody.pl),  Mikołaj Świerczek P.P.H.U. „EDMAX” i Plamowski Maciej MM Consulting (GIOSAN s.c.) (www.giosan.pl),  KARLOS OZE sp. z o. o. sp. k. (www.karlos.com.pl), Konińska Izba Gospodarcza (www.kig.konin.pl), Roman Karbowy (www.karbowy.com.pl).

W trakcie trwania Enlit Europe reprezentanci Wielkopolskiej Doliny Energii (WDE) przeprowadzili szereg spotkań z przedstawicielami sektora energetycznego. Na stoisku WDE omawiano proces transformacji energetycznej naszego regionu oraz jego potencjał inwestycyjny. Szerokim zainteresowaniem cieszyła się wstępna koncepcja zagospodarowania wyspy Pociejewo. Wiele zapytań dotyczących tego projektu dotyczyło prowadzonych aktualnie konsultacji oraz warunków i procedur związanych z budowaniem partnerstwa publiczno-prywatnego. Pytania naszych rozmówców dotyczyły również organizacji i funkcjonowania Klastra Energii „Zielona Energia – Konin”.


Podczas Enlit Europe przedstawiciele firm reprezentujących Wielkopolską Dolinę Energii mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty biznesowej potencjalnym kooperantom, jak również zapoznania się z innowacjami wprowadzanymi aktualnie na światowym rynku energetycznym. Szczególne zainteresowanie naszej delegacji budziły rozwiązania zaprezentowane na stoisku KAWASAKI oraz firm wchodzących w skład Pawilonu Francuskiego.

Enlit Europe to wydarzenie łączące European Utility Week i POWERGEN Europe. W tym roku wydarzenie zgromadziło ponad 500 wystawców z całego świata. Stworzyło to możliwość spotkania w jednym miejscu przedstawicieli: sektora energetycznego, wytwórców energii, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, operatorów sieci, firm energetycznych, a także komercyjnych i przemysłowych użytkowników energii. Ponadto podczas paneli eksperckich, wykładów i prezentacji podejmowano tematykę transformacji energetycznej, innowacji i nowatorskich rozwiązań związanych z energią.

Organizacja wspólnego stoiska na targach Enlit Europe zrealizowana została w ramach projektu pn. „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

(IW)

Źródło i fotografia: www.konin.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)