Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 24.09.2023 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ocena:

Przetarg na zakup zielonego wodoru

Konin 01.12.2021 19:36

Przetarg na zakup zielonego wodoru

Na adres poczty elektronicznej naszej redakcji trafił e-mail z informacją prasową dotyczącą przetargu na zakup zielonego wodoru. Informację przekazał nam Pan Rafał Duchniewski, Kierownik Biura Prezydenta Miasta Urzędu Miejskiego w Koninie.


Treść przesłanej do naszej redakcji informacji prasowej jest następująca: 

"Konin jest pierwszym miastem w Polsce, który ogłosił przetarg na zakup zielonego wodoru do autobusu miejskiego. Przedmiotem zamówienia jest zakup wodoru oznaczonego CN 28041000, przeznaczonego do napędu autobusu miejskiego. Wodór przeznaczony będzie do napełniania dzierżawionego przez Zamawiającego autobusu. Okres dzierżawy to 4 lata od chwili dostawy autobusu (planowana dostawa – lipiec 2022 roku, nie później niż do 7 lipca 2022 roku). Zamawiający oczekuje, iż napełnianie autobusu wodorem odbywać się będzie na stacji tankowania zlokalizowanej na terenie Miasta Konina. Dodatkowo Zamawiający punktował będzie w kryteriach oceny ofert miejsce napełniania autobusu wodorem, którego lokalizacja będzie znajdować się w odległości nie większej niż 5 km od Zajezdni Autobusowej (Konin, M. Dąbrowskiej 10). Pod pojęciem „stacja tankowania” Zamawiający rozumie stacje zarówno stacjonarne jak i mobilne.

Przypomnijmy, że Konin podpisał już umowę z firmą Solaris Bus & Coach sp. z o.o., na dostawę w formie dzierżawy jednego fabrycznie nowego autobusu niskopodłogowego napędzanego wodorem.
 
- „Konin był miastem, które wydało pierwszą w Polsce decyzję środowiskową na przemysłową produkcję zielonego wodoru, w skali 1 tona na dobę, co pozwoli zatankować ok 50 autobusów dziennie. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, które zakupiło autobus wodorowy, który będzie jeździć w naszym mieście od przyszłego roku. Teraz będziemy pierwszym miastem w Polsce, które zamawia zielony wodór do autobusu miejskiego. To są konkrety.” – powiedział Piotr Korytkowski Prezydent Miasta Konina.

Przetarg na dostawę wodoru jest dostępny pod poniższym linkiem:

https://www.mzk-konin.com.pl/bip/index.php/zamowienia-publiczne/o-wszczeciu-postepowania/211-zakup-wodoru-do-jednego-autobusu-miejskiego-napedzanego-wodorem

Z poważaniem, 
Rafał Duchniewski
Kierownik Biura Prezydenta"


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)