Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 24.09.2023 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ocena:

Jak zacząć sprzedaż przez Internet

28.11.2021 16:34

Jak zacząć sprzedaż przez Internet

Sprzedaż przez Internet, ze względu na ogromną popularność i globalne zasięgi, z roku na rok staje się bardziej dochodowa. Obecnie większość firm posiadających sklepy stacjonarne posiada również ich internetową wersję. Można śmiało powiedzieć, że posiadanie i prowadzenie sklepu internetowego stało się dla wielu osób podstawą prowadzenia biznesu.

  • Sprzedaż przez Internet - dotrzyj do ogromnej ilości klientów
  • Czego lepiej unikać i na co uważać w handlu internetowym
  • Opinie klientów

 

Wartość sprzedaży internetowej z roku na rok dynamicznie się zwiększa.

 


Sprzedaż przez Internet - dotrzyj do ogromnej ilości klientów

Internet sprawia, że możemy z naszymi produktami i usługami docierać nawet do ludzi na drugim końcu świata. Docieranie do ogromnej ilości klientów w Polsce i za granicą dzięki sieci wydaje się niezwykle proste.  Jedna z największych zalet sprzedaży przez Internet, to możliwość obniżenia kosztów, dlatego że utrzymanie strony internetowej pochłania znacznie mniejsze koszty niż posiadanie kilku placówek i magazynów z adresem fizycznym.

Dla wielu osób fizycznych właśnie mniejsze koszty prowadzenia działalności zachęciły do prowadzenia sklepu on-line. Oczywiście ogromne korporacje i sieci znanych marek oprócz placówek fizycznych, posiadają też sklepy internetowe i skutecznie prowadzą sprzedaż swoich produktów na skalę światową.

Jednak przed założeniem sklepu internetowego powinniśmy się zastanowić nad paroma istotnymi kwestiami. Po pierwsze, musimy podjąć decyzję dotyczącą sprzedawanego towaru lub grupy towarów. Mimo, że w Internecie można sprzedać i kupić wszystko, to handlowanie określonymi produktami może wiązać się z poniesieniem znaczących kosztów oraz spełnieniem szczególnych warunków. Wobec tego powinniśmy się zastanowić, czy wybór danego towaru nie pociągnie za sobą dodatkowych opłat, przez co jego cena stanie się zbyt wysoka, a co za tym idzie - całe prowadzenie działalności okaże się mało opłacalne.

Kolejna rzecz, o której warto pamiętać, to duża konkurencja. W sprzedaży internetowej ogromną popularnością cieszy się sprzedaż takich towarów, jak odzież, filmy, książki, płyty oraz sprzęt AGD/RTV. Sprzedawca mający do dyspozycji wymienione produkty zazwyczaj będzie w stanie osiągać zadowalające wyniki sprzedaży, jednak z drugiej strony trzeba się liczyć z bardzo dużą konkurencją. Dlatego warto zastanowić się nad sprzedażą rzeczy unikatowych i trudno dostępnych. Mimo, że dany towar może wydawać się niszowy, to ze względu na niewielką dostępność takich towarów, osoba sprzedająca może liczyć na ogromne zainteresowanie grupy docelowej, a co za tym idzie - na wysokie zyski.

Nie zawsze jednak wiadomo, jakie będą trendy w nadchodzących latach. Dobry przykład zmieniających się trendów, to zwiększona ostatnio popularność mody na strony internetowe, które oferują rękodzieło. Powstają nawet specjalne portale, które oferują rękodzielnikom stworzenie własnych sklepów internetowych i sprzedawanie w nich swojej twórczości na całym świecie przez Internet.

Jeśli sprzedajesz lub kupujesz, warto sprawdzić pomysły zmian na Allegro, by spotkać podobnych ludzi oraz zasięgnąć pomocy i wskazówek.

 

Czego lepiej unikać i na co uważać w handlu internetowym

Chociaż w sieci możemy sprzedawać niemal wszystko, to jednak są towary, których sprzedaż on-line nie jest wcale taka łatwa, a czasem nawet wypada gorzej na tle cyfrowej dystrybucji. Przykładem może być branża ślubna. Ze względu na specyfikę takiego asortymentu, sprzedawanie sukien ślubnych w sieci nie będzie do końca trafionym pomysłem. Takim zakupom towarzyszą prawdopodobne poprawki oraz przeróbki niektórych elementów, które wielokrotnie są wliczone w cenę kupowanego stroju, a przecież nie sposób komfortowo oferować takiej usługi on-line.

Nie jest też łatwo zajmować się handlem luksusowego obuwia. Przy obuwiu w wersji luksusowej w salonie zwraca się uwagę na sposób wykonania, użyte materiały i wszystkie szczegóły odróżniające właściwie wykonane i co najważniejsze -oryginalne towary od tanich podróbek.

Nieopłacalny wydaję się być także handel przedmiotami, których sprzedaż - ze względu na ich specjalne właściwości - wiąże się z pewnymi obostrzeniami (np. sprzedaż materiałów chemicznych, elementów wyposażenia broni i wszelkiego rodzaju uzbrojenia).

Internet stał się ogromnym, globalnym sklepem, i właściwie nie ma branży, w której sklepy internetowe nie mogłyby działać. Z drugiej strony warto sprawdzić, czy oferowane przez nas produkty będą w stanie przyciągnąć wielu nabywców i rozważyć, czy planowany przez nas rodzaj towarów, który chcemy sprzedawać przez Internet rzeczywiście będzie opłacalny. Odwiedzenie forum Allegro, czyli społeczności wokół spraw kliencko - sprzedawczych, może być cennym źródłem wielu pomysłów i spostrzeżeń na temat sprzedaży on-line.

 

Opinie klientów

Bez względu na to, czy decydujesz się na współpracę z blogerami i influencerami, nikt i nic nie zastąpi opinii drugiego użytkownika. Osoby, które już zakupiły produkty, nad którymi sami się zastanawiamy od dłuższego czasu, często wpływają na podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Dlaczego? Ponieważ zdecydowana większość użytkowników w sieci dokonuje zakupów pod wpływem rekomendacji innych użytkowników, dlatego też sklepy internetowe chętnie zamieszczają na swoich stronach wypowiedzi zadowolonych klientów. Takim działaniem sklep uwiarygadnia swoją jakość i przekonuje nowych klientów do zakupu swoich produktów i usług. Jest to znany i bardzo popularny sposób na to, by konwersja w sklepach internetowych wpływała na zwiększenie sprzedaży. Odwiedzenie blog Allegro może też podrzucić wiele ciekawych porad, wskazówek i sugestii dotyczących sprzedaży i spraw okołosprzedażowych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)