Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Dłużej czynny będzie punkt wymazowy

Konin 26.11.2021 16:15

Dłużej czynny będzie punkt wymazowy

Punkt wymazowy w konińskim szpitalu czynny dłużej w dni powszednie, pracuje też w weekendy. W ostatnim czasie wymazy pobierane były trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Przed punktem tworzyły się kolejki oczekujących. Teraz szpital zmienił godziny przyjęć, wydłużył też pracę punktu o dwa dni. W poniedziałki, środy i piątki jest on czynny w godzinach 8:00-17:00, natomiast w soboty i niedziele 8:00-14:00.


W sprawie wydłużenia czasu pracy punktu interweniował też u dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego prezydent Konina Piotr Korytkowski.

W przekazanym w ubiegłym tygodniu piśmie prezydent napisał: 

"Z niepokojem obserwuję wzrost zachorowań w Polsce i naszym mieście. Coraz większa ilość pozytywnych wyników testów pokazuje, że epidemia nie zwalnia. Dlatego zwracam się do Pana z prośbą o rozważenie możliwości wydłużenia pracy punktu wymazowego przy budynku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Szpitalnej. Mieszkańcy i goście naszego miasta sygnalizują, że duża ilość osób ze skierowaniami nie zostaje , ponieważ punkt pracuje tylko trzy dni w tygodniu od 8:00 do 13:00, a kolejki oczekujących są coraz dłuższe. Tylko szybkie wykrycie obecności wirusa i izolowanie osób zarażonych daje szansę na powstrzymanie epidemii.  Dlatego, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, proszę o rozważenie działania punktu w każdy dzień tygodnia (nawet w weekendy). Choć ponad 56% mieszkańców Konina jest zaszczepionych, to nadal nie jest to wynik pozwalający na powstrzymanie epidemii. Ze swojej strony zobowiązuję się nadal wspierać Pana w zakresie funkcjonowania Punktów Szczepień Powszechnych zlokalizowanych w kierowanym przez Pana szpitalu."

Źródło i grafika: www.konin.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)