Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2024 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

Potrącenie pieszej na pasach

Konin 19.11.2021 19:55

Potrącenie pieszej na pasach

4 listopada w rejonie skrzyżowania ulicy Kolejowej i Traugutta w Koninie, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia dziewczynki. Dzięki otrzymanemu nagraniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie szybko dotarli do sprawcy tego zdarzenia.


15 listopada bieżącego roku do konińskiej komendy wpłynęło nagranie na którym widać, jak kobieta kierująca pojazdem marki VW Touran, potrąciła dziewczynkę na oznakowanym przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania ulic Kolejowej i Traugutta. Po otrzymaniu materiału video policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i jeszcze tego samego dnia ustalili sprawcę tego zdarzenia. Okazało się, że jest to 28-letnia mieszkanka powiatu konińskiego. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a także skierowano wobec niej wniosek o ukaranie do sądu.

Niestety jak do tej pory nie udało się ustalić tożsamości potrąconej dziewczynki. W przypadku rozpoznania jej wizerunku na załączonym materiale video, konińska policja prosi o kontakt telefoniczny pod nr 603 115 537 lub pisząc na e-mail: rzecznik.konin@po.policja.gov.pl.

Pamiętajmy, że to pieszy który jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego wchodząc na przejście dla piszych, ma pierwszeństwo przed nadjeżdzającym pojazdem.

Potrącenie pieszego - YouTube

Źródło: www.konin.policja.gov.pl

Kierowca Konin Data: 20.11.2021 12:58 ID:12527
Istny absurd i jakies szaleństwo... Piesza nie posiada podstawowego wychowania i wiedzy jak przechodzi sie przez przejście dla pieszych - gdzie sią rodzice? (rodzice pewnie przechodzą również na czerwonym świetle). Na filmie widać jak piesza nawet nie spojrzała w lewą stronę, ani razu... ani razu. Kierowca jest winny - hipokryzja w czystej postaci... a piesza może coś do następnego razu.
Kierowca Konin Data: 20.11.2021 13:03 ID:12528
Przepraszam za powyższy wpis nie miałem racji. Faktycznie pokrzywdzona spojrzała raz w lewą stronę jednak się nie upewnikła ponownie.
Monika Data: 20.11.2021 14:03 ID:12529
Spojrzała w każdą stronę, była już na środku ulicy ... wina ewidentna kierowcy. Nawet pies mógł by przechodzić to co już można go dojechać? Więcej uwagi i do tego by nie doszło. Kierowca powinien zachować ostrożność, zwłaszcza że zbliżał się do przejścia dla pieszych i w dodatku padało.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)