Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 21.06.2024 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

Mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie, kierowała autem!

Golina, Kawnice 19.11.2021 19:45

Mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie, kierowała autem!

Dzięki wzorowej postawie społecznej, która miała miejsce 16 listopada bieżącego roku (wtorek) doszło do ujęcia obywatelskiego, a później zatrzymania 33-letniej kobiety, która kierowała autem będąc pod wpływem alkoholu.
 


Do całej sytuacji doszło we wtorek, kilka minut po godzinie 8:00. Mężczyzna jadąc drogą K-92 od Goliny w kierunku Kawnic, zauważył poruszający się przed nim pojazd marki Peugeot, który co chwilę zmieniał pas ruchu oraz bez powodu zwalniał i przyśpieszał. Kierowca powiadomił o tej sytuacji dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie, który natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy.
Mężczyzna widząc, że kierowca peugeota omal nie potrącił jadącego w tym samym kierunku motorowerzysty, postanowił dokonać obywatelskiego ujęcia. Za kierownicą zatrzymanego pojazdu siedziała kobieta, od której czuć było intensywny zapach alkoholu. Policjanci, którzy dotarli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 33-letniej mieszkanki powiatu konińskiego, który wykazał w jej organizmie ponad 4 promile.

Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy oraz odholowali pojazd. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fotografia: www.konin.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)