Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika obchodzi 100-lecie

Konin 04.10.2021 12:04 (19 dni temu)

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika obchodzi 100-lecie

Ponad 36,5 tysiąca dni minęło od powstania Zespołu Szkół im. M. Kopernika. Jego mury opuściło w tym czasie ponad 25 tys. absolwentów, a pracowało w nim około 1000 nauczycieli. W piątek (1 października) popularny „Koperas” świętował swój jubileusz w gościnnych progach KDK.


Uroczysta gala z gronem znakomitych gości, absolwentów i uczniów, obecnych i byłych dyrektorów oraz nauczycieli, a także pracowników administracji była okazją nie tylko do przypomnienia historii szkoły. Mówiono także o jej sukcesach i perspektywach.

Jubileuszowym obchodom towarzyszyło motto wypowiedziane na jednym z zebrań przez rodzica: „Ta szkoła to wielka rzecz”.

Pełniący od ćwierćwiecza funkcję dyrektora szkoły Tomasz Kucharczyk nie krył wzruszenia, ale i olbrzymiej satysfakcji. Podkreślał rolę wszystkich swoich współpracowników, uczniów, rodziców oraz samorządu Konina, instytucji i firm na co dzień współpracujących ze szkołą.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski skierował do jubilatów serdeczny list oraz przyznał trzy nagrody. List odczytał i nagrody wręczył zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów.

Życzeń tego dnia było wiele. Podobnie jak wspomnień skrzących się anegdotami, a na koniec, gdy już wręczone zostały nagrody dyrektora „Kopernika”, odśpiewano gromkie „200 lat!” i wszyscy udali się na jubileuszowy tort ufundowany przez cukiernika Lechosława Preusa.

I my dołączamy się do wszystkich życzeń i gratulacji. 200 lat, „Koperasie"!!!

(MJ)

Źródło i fotografia: www.konin.pl

Ciastek Data: 06.10.2021 10:56 ID:12485
Chce to zjeść .

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)