Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Ten bałagan trzeba posprzątać!. Akcja sprzątania brzegów Warty #RazemDlaZiemi

Poznań 16.09.2021 11:48

Ten bałagan trzeba posprzątać!. Akcja sprzątania brzegów Warty #RazemDlaZiemi

Suma niedopałków wyrzuconych w ciągu roku do środowiska naturalnego tworzy odległość 148 000 000 km. To więcej niż obwód naszej planety, i to ponad 3700 razy. Dodatkowo według ostatniego raportu Polskiej Grupy Raka Płuca oraz World Health Organization (WHO), w Polsce wypalanych jest rocznie 40 miliardów papierosów. Szokujące jest to, że aż 80% z nich nie trafia do kosza, lecz do środowiska. Liczby są pomocne w zobrazowaniu skali problemu - niedopałki wrzucane do wody to źródło szkodliwych substancji takich jak nikotyna, ołów, arsen czy mikroplastik, które przedostają się do środowiska i zatruwają naszą planetę. „Ten bałagan trzeba posprzątać. Skoro tak szybko potrafimy zatruć planetę, to równie szybko możemy oczyścić ją z trujących niedopałków. Zamiast na ziemię - do śmietnika. Marka Volvo angażuje się zarówno w ochronę życia ludzi podróżujących samochodami, ale także w ochronę planety. Jesteśmy częścią problemu, więc musimy być częścią rozwiązania.” - mówi Grzegorz Urbański z Firmy Karlik, która jest inicjatorem akcji sprzątania brzegów Warty pod hasłem #RazemDlaZiemi. „Poprzez organizację wydarzeń takich jak to, chcemy zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska i pokazać skalę konsekwencji, z którymi przyjdzie się zmierzyć naszym dzieciom, jeśli nie podejmiemy działań.” - dodaje współorganizator akcji, Sebastian Staśkiewicz, lokalny aktywista i założyciel Fundacji Ratuj Ryby, która ma na swoim koncie ponad 600 inicjatyw mających na celu ochronę środowiska.

Organizatorzy wraz z partnerami spotykają się w środę 22 września o godz. 17:00 nad Wartą przy Moście Rocha. Inicjatywę wspiera aktorka Grażyna Wolszczak, która osobiście weźmie udział w wydarzeniu. Do akcji dołączyć może każdy komu bliskie jest dobro Planety Ziemia. Organizatorzy zapewniają biodegradowalne worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Zaplanowano także dodatkowe atrakcje i konkursy z nagrodami.

Szczegółowe informacje znajdują się w wydarzeniu na Facebooku
 
Organizatorem akcji #RazemDlaZiemi jest Volvo Firma Karlik oraz Fundacja Ratuj Ryby.

Chcesz wprowadzić eko zmiany już teraz? Na blogu Firmy Karlik madebykarlik.pl znajdziesz kilka cennych wskazówek jak to zrobić: https://bit.ly/RazemDlaZiemi_strona_www

Ten bałagan trzeba posprzątać!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)