Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

POLICJANT NA URLOPIE ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

Konin 10.09.2021 13:34

POLICJANT NA URLOPIE ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymał 35-latka, który pijany kierował swoim Peugeotem. W jego organizmie znajdowało się ponad 3 promile alkoholu.


W poniedziałek 6 września bieżącego roku dzielnicowy z konińskiej komendy w czasie urlopu wyszedł z córka na spacer. Po drodze zatrzymał się przy lokalu gastronomicznym na ulicy Chopina. Tuż obok na parkingu zauważył mężczyznę stojącego w skarpetkach, który chwiejąc się na nogach, wymieniał w swoim aucie akumulator. Ten widok przykuł uwagę funkcjonariusza. Chwilę później dostrzegł, że mężczyzna wchodzi do Peugeota i próbuje nim odjechać. Policjant poprosił ekspedientkę z lokalu gastronomicznego o zaopiekowanie się jego córką i pobiegł za odjeżdżającym kierowcą. Po chwili zatrzymał 35-latka zanim ten wyjechał z parkingu.

Policjant poinformował oficera dyżurnego, który z kolei wezwał na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy. Badania alkomatem wykazało u kierowcy ponad 3 promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Źródło: konin.policja.gov.pl
Fotografia: odkrywajacameryke.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)