Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.03.2023 r. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Ocena:

Uczniowie ZSEU w Żychlinie na stażu w Hiszpanii

Żychlin 25.08.2021 10:48

Uczniowie ZSEU w Żychlinie na stażu w Hiszpanii

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie w lipcu i sierpniu przebywali w Hiszpanii gdzie realizowali projekt "Kształcenie zawodowe na europejskim poziomie". Młodzież technikum żywienia, hotelarstwa, reklamy oraz szkoły branżowej w zawodzie kucharz odbywała w Sevilli trzytygodniowe staże zgodnie z kierunkiem kształcenia. 


Uczestnicy projektu poznali nowe środowisko pracy, współpracowali z obcojęzycznym zespołem, nabywali nowych umiejętności oraz przełamywali bariery komunikacyjne i kulturowe.

Staż zawodowy za granicą to nie tylko nauka i podnoszenie kwalifikacji, ale również poznawanie Andaluzji z jej atrakcjami turystycznymi i kulturowymi. Uczniowie na wycieczkach organizowanych przez partnera przyjmującego "euroMind" zwiedzili Rondę i Kadyks, również mieli okazję kąpać się w oceanie w Portugalii. Spędzili miłe chwile poznając Sevillę i smakując potrawy kuchni hiszpańskiej.

Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikat potwierdzający udział w stażu oraz certyfikaty Europass Mobilność, które w przyszłości wzbogacą ich CV. Kolejne dwie grupy wyjadą do Hiszpanii w listopadzie 2021 i marcu 2022. Młodzież na wyjeździe była pod opieką Jolanty Knapkiewicz i Elżbiety Sell.

Projekt jest finansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Programu POWER

ZSEU Żychlin


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)