Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 27.07.2021 r. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Ocena:

Rzecznik MŚP zaprasza na obchody Dnia Przedsiębiorcy

Licheń, Licheń Stary 18.06.2021 11:08

Rzecznik MŚP zaprasza na obchody Dnia Przedsiębiorcy

21 czerwca br. po raz szósty obchodzony będzie w Polsce Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji dzień wcześniej, tj. 20 czerwca br. w Licheniu Starym odbędzie się XXV Posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, podczas którego wręczone zostaną nagrody „Filary Polskiej Przedsiębiorczości". Natomiast w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski sprawowana będzie Msza Święta w intencji środowisk gospodarczych oraz przedsiębiorców. Wśród zaproszonych gości są m.in. przedstawiciele rządu, ministerstw, posłowie, senatorowie oraz organizacje przedsiębiorców. Wydarzenie zbiega się z 3. rocznicą uchwalenia pakietu ustaw, tzw. Konstytucji dla biznesu oraz powołania Adama Abramowicza na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.


Dzień Przedsiębiorcy został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 9 czerwca 2016 r. Głosi ona, że „Uznając znaczenie działalności przedsiębiorców na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego kraju, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 21 czerwca Dniem Przedsiębiorcy. Dzień ten przyczyni się do wzmacniania świadomości i wiedzy społeczeństwa o procesach gospodarczych oraz o przedsiębiorczości.". Pomysłodawcą wprowadzenia tego święta był Józef Bereżewski z Krajowej Izby Gospodarczej, a promotorem uchwały w Sejmie był m.in. ówczesny Poseł, a obecnie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz.

– Przedsiębiorczość jest bardzo ważna dla Polski, a przedsiębiorcy coraz częściej są ludźmi, którzy czują się odpowiedzialni za swój kraj – mówił tuż przed uchwaleniem Dnia Przedsiębiorcy Adam Abramowicz.

W tym roku przypada kolejna rocznica uchwalenia święta przedsiębiorców. Z tej okazji 20 czerwca br. w Hotelu ATUT w Licheniu Starym odbędzie się XXV Posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody „Filary Polskiej Przedsiębiorczości" w następujących kategoriach: Najkorzystniejsza dla sektora MŚP zmiana prawa oraz Najaktywniejsza organizacja w Radzie Przedsiębiorców. Natomiast  Nagrodę Specjalną przyzna i wręczy Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców. Wydarzenie zbiega się z 3. rocznicą uchwalenia pakietu ustaw, tzw. Konstytucji dla biznesu oraz powołania Adama Abramowicza na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Z tej okazji podczas Rady Przedsiębiorców zaprezentowany zostanie krótki film podsumowujący dotychczasową działalność Biura Rzecznika MŚP. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Rzecznika MŚP.

– Rada Przedsiębiorców w ciągu niespełna 3 lat działalności skupiła ponad 300 organizacji zrzeszających przedsiębiorców i pracodawców. W Radzie działa tez 35 Zespołów Roboczych zajmujących się wieloma szczegółowymi problemami. Pracuje w nich łącznie ok. tysiąca osób. Zależy nam, byśmy się mogli wszyscy spotkać i podsumować 3 lata wspólnej pracy, a także przedyskutować wnioski na przyszłość – komentuje Mikołaj Kruczyński, Koordynator Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP.

Izba Polskich Przedsiębiorców, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców - Wielkopolska oraz Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan przy udziale Rzecznika MŚP podjęli decyzję o uczczeniu tego dnia w sposób szczególny, organizacją Mszy Świętej w intencji środowisk gospodarczych oraz przedsiębiorców, która sprawowana będzie w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 12.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki.

Do uczestnictwa w uroczystości zaproszeni zostali: Prezes Rady Ministrów, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Rozwoju, Marszałkowie Sejmu i Senatu, Przewodniczący sejmowych i senackich komisji gospodarczych, wszyscy posłowie i senatorowie oraz ponad 300 organizacji przedsiębiorców, zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

– Dobrze, że Sejm RP uchwalił dzień, w którym możemy podziękować wszystkim przedsiębiorcom za ich ciężką pracę. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, ich rodziny i bliskich do udziału w tej uroczystości – zaprasza Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Dzień Przedsiębiorcy w Licheniu Starym


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)