Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.06.2021 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena:

PWSZ Konin: Prace dla MCSM

Konin 08.06.2021 11:01 (15 dni temu)

PWSZ Konin: Prace dla MCSM

Przygotowania do uruchomienia Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej toczą się zgodnie z planem. W dniach 28-30 maja 2021 r. w Łodzi odbyło się szkolenie kadry dydaktycznej i technicznej, której zadaniem będzie prowadzenie zajęć w konińskim MCSM i zapewnienie mu bezawaryjnego funkcjonowania. Było to pierwsze z cyklu szkoleń – „Szkolenie podstawowe dla kadry dydaktycznej, technicznej oraz zarządzającej centrum symulacji”.


Z kolei w czerwcu ruszą prace budowlane w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej, które od października będzie służyć studentom pielęgniarstwa PWSZ w Koninie. Na pomieszczenia dla centrum przeznaczono dwa piętra w lewym skrzydle uczelnianego budynku przy ul. Popiełuszki 4. Dzięki przebudowie i specjalistycznemu wyposażeniu będą przypominały sale i gabinety szpitalne.

Projekt „Utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej dla kierunku pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020: V. Wsparcie dla obszaru zdrowia: 5.3. Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych. Wartość projektu to niemal 2,5 mln zł.

Źródło i fotografie: www.pwsz.konin.edu.pl

Prace dla MCSM


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)