Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Targi Edukacyjne w Poznaniu online

Poznań 05.05.2021 10:59

Targi Edukacyjne w Poznaniu online

Wystąpienie najpopularniejszej w Polsce TikTokerki, prelekcje blogerów edukacyjnych, utytułowanych wykładowców, a także dziennikarzy i osobistości ze świata nauki to tylko część programu Targów Edukacyjnych w Poznaniu, które odbędą się online 7 i 8 maja. Na uczestników wydarzenia czekają także m.in. warsztaty edukacyjne, konsultacje zawodowe oraz prezentacje oferty szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych.


– Zapraszamy do udziału w dwudniowym święcie edukacji – zachęca Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, który jest współorganizatorem wydarzenia. – Przygotowaliśmy szereg atrakcji zarówno dla uczniów poszukujących odpowiedniej drogi zawodowej, jak i zaangażowanych w edukację swoich pociech rodziców oraz nauczycieli chcących rozwijać swoje kompetencje zawodowe – wszystko to w przystępnej formie i dostępne podczas transmisji na żywo na portalu Facebook oraz na stronach internetowych wydarzenia. 

Gwiazdy edukacji 

Podczas targów nie zabraknie wystąpień znanych osób ze świata mediów i nauki, posłuchać będzie można m.in. prelekcji Ewy Ewart, dziennikarki, reżyserki i producentki, laureatki wielu prestiżowych nagród, pt. „Edukacja w przestrzeni medialnej” czy Piotra Kruka, poligloty i autora książki pt. „Język obcy w 6 miesięcy”, który opowie o „Sile języków obcych w życiu przyszłych pokoleń”. Swoje prelekcje przeprowadzą także Agnieszka Jankowiak-Maik, znana szerzej jako „Babka od histy”  oraz Joanna Gadomska, SuperBelferka, Edukatorka Roku 2020, prowadząca blog „Biologia z blondynką”. Perspektywę nastolatków przedstawi natomiast Maria Jeleniewska, tegoroczne maturzystka, zwana królową polskiego TikToka, obserwowana obecnie przez ponad 12 mln osób.

Interesujące warsztaty i webinary 

Program Targów Edukacyjnych obfituje również w interesujące i praktyczne warsztaty, poruszające kwestie najbardziej aktualne w środowisku szkolnym. Wśród nich znaleźć można webinary dedykowane nauczycielom, chociażby „Cyberzagrożenia we współczesnym świecie”, który poprowadzi Urszula Wittchen, nauczycielka konsultantka w ODN w Poznaniu czy „Jak przygotować uczniów do świata, którego nie znamy – zawody przyszłości” autorstwa Sylwii Zimoch, konsultantki ds. doradztwa zawodowego w ODN w Kaliszu. Rozpiętość tematyczna warsztatów jest bardzo szeroka, dzięki czemu interesujące dla siebie treści znajdą dydaktycy z różnych obszarów, a także bibliotekarze i edukatorzy młodszych grup wiekowych. 

Oferta dla rodziców i uczniów

Organizatorzy wydarzenia zadbali również o ciekawą ofertę dla uczniów i rodziców. Dla nich przygotowano m.in. webinar „Aktywny rodzic = twórcze dziecko” prowadzony przez Lucynę Lenard-Woźniak, dyrektorkę MDK w Koninie czy indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. Uwaga! Udział w webinarach i warsztatach możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie http://uwagaedukacja.pl/zapisy 

Uczniów ostatnich klas podstawówki zainteresują z pewnością prezentacje szkół ponadpodstawowych, szkół wyższych, Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Publicznych Bibliotek Pedagogicznych, Centrów Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli, Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego oraz edukacji zagranicznej. 

Równolegle z przygotowaniami do targów trwa również akcja charytatywna na rzecz chorego na autyzm Mikołaja pod nazwą #AktywnieDlaMikolaja, której ambasadorem jest Jerzy Górski,  triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmannie.

Co, gdzie, kiedy?
 
Targi Edukacyjne w Poznaniu online potrwają dwa dni, a transmisję LIVE z wydarzenia, prowadzoną wprost ze studia nagraniowego Grupy MTP, będzie można oglądać w social mediach: 
I dzień | 7 maja 2021 r. godz. 13:00-17:00
II dzień | 8 maja 2021 r. godz. 10:00-14:00
Transmisja: portal Facebook www.facebook.com/EdukacjaMTP oraz strony internetowe: www.edukacja.mtp.pl i www.uwagaedukacja.pl  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)