Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 14.05.2021 r. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Ocena:

Władysław Filipczak odebrał Herbową Tarczę Słupcy

Słupca 04.05.2021 11:18 (10 dni temu)

Władysław Filipczak odebrał Herbową Tarczę Słupcy

Podczas Mszy Św. z okazji Święta Konstytucji 3 Maja  Burmistrz Michał Pyrzyk, wraz z Zastępcą Jackiem Szczapem i  Przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Szymkowiakiem wręczył Herbową Tarczę Słupcy Władysławowi Filipczakowi, redaktorowi naczelnemu Gazety Słupeckiej.


Władysław Filipczak od zawsze i na zawsze związał swoje życie ze Słupcą. Od wielu lat jest Prezesem Zarządu PWH „Print” w Słupcy, które od 31 lat jest wydawcą „Gazety Słupeckiej”, najstarszego tygodnika w Polsce. Władysław Filipczak jest też redaktorem naczelnym Gazety Słupeckiej. Władysław Filipczak to zasłużony działacze sportowy i społeczny. Przez wiele lat był piłkarzem „Pogoni” Słupca. Był nauczycielem m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy.

Szczególnie jego praca w Gazecie Słupeckiej pokazuje ogrom zasług Władysława Filipczaka dla lokalnej społeczności. Na jej łamach setki razy pisał o wielkich bądź drobnych niedomaganiach w funkcjonowaniu Słupcy w różnych jego płaszczyznach. Z pozoru drobne i mało znaczące artykuły w „Spacerku po Słupcy” między innymi o estetyce słupeckiej ulicy spowodowały bardzo często pozytywne zmiany w społeczności i u władz miasta Słupcy w postrzeganiu tych jakże ważnych dla naszego życia kwestii.

Aktywnie- w różnej formie- pomaga ludziom w potrzebie wykorzystując dużą wiedzę, wrodzoną wrażliwość i empatię. Nie jest mu obojętny los zwierząt.

Władysław Filipczak jest pasjonatem historii miasta Słupcy. Jest w prostej linii godnym kontynuatorem twórczości Mariana Jareckiego i Tadeusza Kubackiego- czytamy w uzasadnieniu uchwały.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)