Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Odebrano im uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Konin 30.04.2021 11:37

Odebrano im uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Dwóch mieszkańców Konina straciło swoje prawo jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy pędzili z prędkością 140 i 138 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50-tka.


Podczas kontroli prędkości w Starym Mieście przy ul. Topolowej, policjanci z konińskiej drogówki zatrzymali 24-letniego motocyklistę, który nie dostosował prędkości do obowiązujących ograniczeń. Młody mężczyzna w terenie zabudowanym pędził 140 km/h. Dodatkowo kierowca nie posiadał odpowiedniej kategorii uprawniającej go do jazdy motocyklem, za co został ukarany mandatem. Od teraz 24-latek przez najbliższe 3 miesiące będzie musiał korzystać z komunikacji publicznej.

Taki sam los spotkał 25-letniego kierowcę Volkswagena. W tym samym miejscu pędził z prędkością 138 km/h, co skutkowało zatrzymaniem przez mundurowych jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W powiecie konińskim wciąż odnotowuje się dużą liczbę przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Od początku roku, aż 4791 kierowców ukarano za powyższe wykroczenie, z czego 200 osób straciło swoje prawo jazdy. Przypominamy, że to prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

Źródło: www.konin.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)