Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 14.05.2021 r. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Ocena:

Mężczyzna uratowany przez policjantów przed próbą samobójczą

Nowy Tomyśl 30.04.2021 11:24 (14 dni temu)

Mężczyzna uratowany przez policjantów przed próbą samobójczą

Dla wszystkich policjantów priorytetem jest ratowanie ludzkiego życia. Funkcjonariusze nowotomyskiej komendy 28 kwietnia br. wykazali się czujnością i uratowali 36-letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo.


Asp. Paweł Feiffer wspólnie z sierż. Aleksandrą Napierałą z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu 28 kwietnia br., pełnili służbę na terenie miasta i gminy Zbąszyń. Podczas kontroli statycznej w miejscowości Chrośnica zauważyli mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło w policjantach podejrzenie, że dzieje się coś złego. Mężczyzna zachowywał się nienaturalnie, był nerwowy oraz unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami, a z oczu płynęły mu łzy.

Policjanci WRD KPP Nowy Tomyśl rozpoczęli rozmowę z 36-latkiem. W trakcie prowadzonej konwersacji w pewnym momencie mężczyzna zamilkł i spojrzał w kierunku zamykających się rogatek kolejowych na pobliskim przejeździe. To zachowanie wzbudziło w funkcjonariuszach zaniepokojenie, co przełożyło się na baczną obserwację jego osoby. W momencie, gdy do zamkniętego przejazdu kolejowego zbliżał się rozpędzony pociąg relacji Zbąszynek – Poznań, mężczyzna nagle zaczął biec w kierunku nadjeżdżającej lokomotywy.

Funkcjonariusze widząc zachowanie 36-latka błyskawicznie zareagowali. Policjanci złapali mężczyznę tuż przed torowiskiem i natychmiast zaprowadzili go w bezpieczne miejsce, gdzie czekali na przybycie załogi karetki pogotowia.

Mariusz Majewski/MŚ

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)