Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Genowefa: Sygnalizacja świetlna jeszcze w tym roku

Krzymów 29.04.2021 11:39

Genowefa: Sygnalizacja świetlna jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu w Genowefie stanie sygnalizacja świetlna. Zgoda, którą wydała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, czeka na podpis ministra infrastruktury.


rząd Gminy w Krzymowie od pewnego czasu zabiegał w GDKiA o postawienie sygnalizacji świetlnych w dwóch miejscach. Poza skrzyżowaniem w Genowefie, również na skrzyżowaniu w Paprotni. Oba są bardzo niebezpieczne, przebiega przez nie Droga Krajowa 92, ponadto przez skrzyżowanie w Paprotni przemieszczają się dzieci do szkoły. Jednak tę krzyżówkę dyrekcja uznała za mniej niebezpieczną niż ta w Genowefie.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje swoje stanowisko co do umiejscowienia sygnalizacji w Paprotni. Uważa, że tam ruch nie jest na tyle duży, żeby był zagrożeniem. Obiecują natomiast, że będą monitorować skrzyżowanie w okolicznościach, że tak powiem normalnych, kiedy zostanie przywrócona możliwość uczęszczania dzieci do szkół. Być może wtedy zwiększy się ten ruch lokalny. To monitorują pracownicy generalnej dyrekcji dróg i nie zamykają tematu, uważają że jest to temat otwarty, ale na dzień dzisiejszy pewnikiem jest, że powstanie sygnalizacja świetlna w miejscowości Genowefa – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Na przejściu dla pieszych skrzyżowania w Paprotni jedynym elementem bezpieczeństwa jest wysepka na środku drogi umożliwiająca jej przejście w dwóch etapach.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)