Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

4 osoby zatrzymane za kradzież i paserstwo

Poznań, Śrem 29.04.2021 11:07

4 osoby zatrzymane za kradzież i paserstwo

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali 4 osoby podejrzane o przestępczość samochodową. Mężczyźni specjalizowali się w autach francuskich, które były kradzione na terenie Wielkopolski oraz Niemiec. Policjanci odzyskali 3 pojazdy. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali pod koniec lutego 2 osoby, zajmujące się kradzieżami i paserstwem pojazdów francuskich marek. Działali na terenie Wielkopolski i Niemiec. Do zatrzymania doszło pod koniec lutego br. Zatrzymani to 32 i 36 latek, mieszkańcy Poznania i Śremu. Podczas realizacji sprawy odzyskano 2 pojazdy marki Renault Koleos o wartości 80 tys. złotych (jeden na terenie pow. śremskiego, drugi w Poznaniu). Po sprawdzeniu okazało się, że obaj mężczyźni byli także poszukiwani do odbycia kar pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Kolejna realizacja to początek kwietnia br. Policjanci na jednej z posesji na poznańskiej Wildzie zlikwidowali „dziuplę” samochodową. Zabezpieczyli tam szereg części samochodowych marki Reanult, pochodzących z aut skradzionych na terenie Niemiec oraz przedmioty służące do kradzieży pojazdów oraz zagłuszania systemów GPS. Na tej posesji odzyskali również Renault Megane warte 40 tys. złotych. Do tej sprawy zatrzymano 2 mężczyzn. Jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i paserstwa. Także był poszukiwany. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Wobec drugiego z mężczyzn, który usłyszał również zarzut kradzieży z włamaniem, prokuratura zastosowała poręczenie majątkowe i policyjny dozór.

Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Andrzej Borowiak

www.wielkopolska.policja.gov.pl

Zatrzymanie za kradzież i paserstwo


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)