Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena: -1
0 1

Brutalne pobicie i kradzież. Nastolatkowie zatrzymani.

Złotów 28.04.2021 11:23

Brutalne pobicie i kradzież. Nastolatkowie zatrzymani.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego podejrzanych o brutalne pobicie i kradzież mienia należącego do 45-latka. Nieprzytomnego mężczyznę zostawili na polu w okolicach miejscowości Płosków. Pokrzywdzony w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Podejrzany 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, z kolei 19- latkowi grozi kara nawet do 12 lat więzienia.


Do brutalnego pobicia doszło w piątek 23 kwietnia br. około godz. 21.00 w rejonie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków. 45-latek wybrał się z trójką kolegów na wieczorną przejażdżkę rowerową. Mieli do pokonania wspólnie zaplanowaną trasę, jednak w okolicach jeziora „Zamza” pokrzywdzony postanowił, że pojedzie trudniejszą trasą i spotkają się wszyscy pod jego domem.  Kiedy jednak 45-latek pod swój dom nie dotarł, koledzy wspólnie z jego żoną rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. 

Bliscy, wykonując połączenia na telefon mężczyzny, znaleźli go kilkadziesiąt minut później, leżącego kilkaset metrów od wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków. Koledzy i żona pokrzywdzonego przewieźli 45-latka do domu, powiadamiając w międzyczasie służby ratunkowe. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast pojechali pod dom mężczyzny. W rozmowie z żoną i jego kolegami ustalili prawdopodobny przebieg wydarzeń. Dodatkowo w trakcie zabierania pokrzywdzonego do karetki mężczyzna zdołał krótko opisać co się stało. 

Mieszkaniec gminy Złotów został zabrany do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jego stan jest poważny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki przystąpili do ustalania przebiegu wydarzeń i potencjalnych sprawców. Przesłuchali w tej sprawie świadków oraz sprawdzili zapisy kamer monitoringu znajdujących się w najbliższym otoczeniu miejsca pobicia.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci służby kryminalnej ustalili, że grupka młodych osób na terenie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków urządziła sobie spotkanie towarzyskie. W pewnym momencie dwóch sprawców napadło na mężczyznę przejeżdżającego nieopodal rowerem i dotkliwie go pobili. Na skutek zadawanych ciosów pokrzywdzony przewrócił się na rowerze i upadł na ziemię, wówczas agresywni nastolatkowie zaczęli go kopać po całym ciele. 45-latek na skutek zadawanych uderzeń stracił przytomność. Sprawcy ukradli mu smartwatcha i nieprzytomnego zostawili na polu.

Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego w wieku 16 i  19 lat podejrzanych o brutalną napaść i rozbój. Nieletni został już przesłuchany, teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. 19-latek wczoraj usłyszał zarzut pobicia, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego oraz zarzut kradzieży z użyciem przemocy.  Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy dokonali tego czynu bez powodu.

27 kwietnia br. na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie 19-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Młodemu mieszkańcowi Złotowa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Maciej Forecki/DPB

 Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)